Wielki Dzień Pszczół 2023 - program

8 sierpnia - Wielki Dzień Pszczół to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz. Święto nie tylko pszczół ale również innych owadów zapylających.

Grafika z napisem Wielki Dzień Pszczół - grafika artykułu
Infografika Wielkiego Dnia Pszczół 2023

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Poznania do udziału w wydarzeniach, które mają na celu zainteresować i ułatwić poznanie środowiska owadów zapylających, ich biologii, a także zagrożeń. Poprzez warsztaty, wystawy edukacyjne, spotkania z pszczelarzem, spektakle edukacyjne czy grę trenową chcemy zachęcić do poznania biologii pszczół - nie tylko pszczoły miodnej ale przede wszystkim pszczół dziko żyjących oraz pokazać sposoby na tworzenie w swoim otoczeniu miejsc przyjaznych pszczołom.

Szczegółowy program wydarzeń dostepny w załączniku.

AKTUALIZACJA (3 sierpnia):

Ze względu na zapowiadane opady deszczu w dniu 6 sierpnia warsztaty "Szanuj zieleń" oraz Spektakl "Pszczoły to mistrzynie" - Teatr Mozaika zostają przeniesione do: Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8. Letnie animacje dla dzieci i Warsztaty plastyczne z grą terenową dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych odwołane.

AKTUALIZACJA (7 sierpnia):

Ze względu na zapowiadane opady deszczu warsztaty w dniu 8 sierpnia zostają przeniesione do Bramy Poznania, ul. Gdańska 2, natomiast warsztaty w dniu 9 sierpnia zostają przeniesione do Biblioteki Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala nr 5, I piętro. Godziny warsztatów pozostają bez zmian.

Zapraszamy do zapoznania się z nim i skorzystania z wydarzeń!

Załączniki