Zapraszamy na warsztaty dla seniorów

W ramach 13. edycji cyklu kulturalno-edukacyjnego pod hasłem "Senioralni. Poznań" zapraszamy poznańskie seniorki i seniorów na warsztat pn. " Romeo i Julia w ogrodzie, czyli o relacjach roślin i zapylaczy".

Motyl na suchych liściach. - grafika artykułu
Motyl na suchych liściach.

Bzyczące, w paski, puchate, złociste i pstrokate - tak w skrócie wygląda świat zapylaczy. Bogactwo tych owadów zadziwi każdego, kto znajdzie chwilę, by przyjrzeć się ich krzątaninie wśród kwiatów. To bardzo różnorodny świat i jednocześnie bardzo dla nas, ludzi, ważny. Bez zapylaczy nasze życie byłoby dość szare, a potrawy lądujące na talerzu - monotonne. Zawdzięczamy im o wiele więcej, a to wszystko dzięki niezwykłym związkom owadów z roślinami. Zapraszamy na warsztaty, by lepiej poznać pszczoły, motyle, bzygi i chrząszcze oraz ich rolę w naszej codzienności. Przyjrzymy się także temu jaki wpływ mają na przyrodę i sprawdzimy, co możemy zrobić, by żyło im się nieco lepiej w naszej okolicy. Miłośnicy kwiatów na balkonach i w ogrodach będą mogli zaplanować wiosenne nasadzenia wybierając rośliny dające zapylaczom pyłek i nektar. Nie zabraknie okazji do inspiracji i do podzielenia się własnym doświadczeniem i obserwacjami. Warsztat odbędzie się w ramach miejskiego programu "Poznań dla pszczół".

Data i godzina: 25 października 2023 r. (środa) godzina 10:00-12:00 lub 13:00-15:00

Program:

1) Zapoznanie z barwnym światem pszczół, motyli i innych zapylaczy - rozpoznawanie gatunków, ciekawostki, tryb życia

2) Krótka historia o koewolucji świata owadów i roślin - jak doszło do najbardziej płomiennych romansów w historii Ziemi?

3) Czy gdyby nie pszczoły jesień mogłaby pachnieć szarlotką i smakować powidłami? Co zawdzięczamy zapylaczom?

4) Drobne gesty o wielkim znaczeniu - czyli co dobrego możemy zrobić dla owadów w swoim otoczeniu?

Miejsce: Sala konferencyjna Plus Jeden, ul. Za Bramką 1

Zapisy: Na warsztat obowiązują zapisy do 20 października 2023 r., zgłoszenia na numer 61 878 50 51 lub adres: poznandlapszczol@um.poznan.pl, w tytule e-maila prosimy podać nazwę i wybraną godzinę warsztatu. Liczba miejsc ograniczona.

Aktualizacja 18.10.2023 r.: Przedłużamy zapisy na warsztaty do 23 października.

Opłata: Warsztat bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!