Sterylizacja Zwierząt Właścicielskich

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań uprzejmie informuje, że Psy i koty będące pod opieką właścicieli lub opiekunów zamieszkujących na terenie miasta Poznania od co najmniej miesiąca mogą zostać poddane zabiegowi sterylizacji lub kastracji, którego koszty brutto w 100% pokrywa Miasto Poznań.

Akcja koordynowana jest przez Usługi Komunalne

Zabiegi będą wykonywane w następujących zakładach weterynaryjnych na terenie Poznanie:

  • Centrum Zdrowia Małych Zwierząt - os. Władysława Jagiełły 33, tel. 61 824 31 78, 603 191 663
  • Gabinet weterynaryjny "ANIMAL" - ul. Nad Wierzbakiem 20/1, tel. 602 225 371, 61 840 12 62
  • Gabinet weterynaryjny VET - HELP - ul. Brzozowa 1, tel. 512 447 882
  • Przychodnia Weterynaryjna Piotr Dąbrowski - ul. Jugosłowiańska 13, tel. 61 843 45 83

UWAGA: Ze względu na nadzwyczajną sytuację epidemiczną należy się liczyć z ograniczeniami w zakresie terminów świadczenia usług we współpracujących z Miastem zakładach, które będą o tym informować klientów telefonicznie oraz na swoich stronach internetowych.

Co warto wiedzieć:

  • zabiegi odbywają się wg kolejności zgłoszeń,
  • jeden właściciel może skorzystać rocznie z dofinansowania na zabieg kastracji lub sterylizacji dwóch zwierząt.
  • właściciel jest zobowiązany do wypełnienia przed wykonaniem usługi wniosku o wykonanie zabiegu sterylizacji lub kastracji psa lub kota z dofinansowaniem wynoszącym 100% kosztów brutto.
  • elektroniczne znakowanie (zachipowanie) zwierzęcia stanowi warunek konieczny do skorzystania z dofinansowania przez Miasto Poznań 100% kosztów kastracji lub sterylizacji psa/kota w wyznaczonych zakładach weterynaryjnych - przypominamy - Miasto Poznań prowadzi program darmowego znakowania psów i kotów właścicielskich, o którym można przeczytać więcej tutaj
  • zakłady weterynaryjne są zobowiązane do potwierdzenia oznakowania psa lub kota przed dokonaniem zabiegu elektronicznego; dodatkowo w przypadku psów wymaga się okazania aktualnego dowodu szczepienia przeciwko wściekliźnie.
  • warunkiem skorzystania z zabiegu będzie umówienie telefonicznie terminu wizyty, wypełnienie na miejscu formularza wniosku o wykonanie zabiegu w ramach miejskiej akcji oraz udokumentowanie przez właściciela zwierzęcia uprawnienia do skorzystania z usługi, tj. zamieszkiwania na terenie Poznania.

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców wyczerpany został limit środków przeznaczonych w budżecie Miasta Poznania na przeprowadzenie akcji sterylizacji zwierząt właścicielskich w 2020 r. 

O kontynuacji naszej akcji będziemy Państwa informować na stronach www. i w lokalnych mediach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej