Wiosenne Porządki 2024

Zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Ziemi

W związku z zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, przypadającym 22 kwietnia, rozpoczynamy zapisy na tegoroczną akcję Wiosenne Porządki, która w Poznaniu odbędzie się w dniach 18 - 22 kwietnia br.

Wiosenne porządki to wydarzenie, podczas którego mieszkanki i mieszkańcy włączają się w sprzątanie przestrzeni ogólnodostępnych miasta.

Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w duchu EKO, w trosce o przyrodę i najbliższe otoczenie oraz szansa na zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii nie śmiecenia w naturze - już od najmłodszych pokoleń.

Przepis na udział w akcji jest prosty:

  • zbierz ekipę,
  • wypełnij formularz tutaj,
  • odbierz z naszego Wydziału asortyment do sprzątania (worki i rękawice),
  • posprzątaj wybrany teren, a my zapewnimy odbiór worków z zebranymi odpadami.

Wszyscy, którzy dokonają zgłoszenia, otrzymają szczegółowe informacje organizacyjne na temat przebiegu wydarzenia i logistyki działania.

Zachęcamy do kreatywnego podejścia do udziału w wielkim wiosennym sprzątaniu Poznania. Pamiętajmy, że tego typu działania mogą być idealną okazją do integracji i dobrej zabawy. Polecamy ogłoszenie konkursów w ramach własnej grupy np. na najciekawszy (nietypowy) znaleziony odpad bądź zawody w pchnięcie (toczenie) oponą - znalezioną oczywiście w trakcie sprzątania. Jest to świetny sposób aby połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji dobrze się bawić!

Odbiór worków z zebranymi w ramach akcji odpadami oraz ich zagospodarowanie zapewni Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznania Sp. z o.o.

Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia br. (niedziela)!

Zapraszamy do udziału!!

...

Dodatkowe informacje organizacyjne

Zapewniamy Państwu worki na odpady zebrane w trakcie sprzątania - worki są specjalnie oznakowane i dedykowane wyłącznie na miejskie akcje ekologiczne (nie ma możliwości podstawienia w miejsce sprzątania kontenerów na odpady). Prosimy nie wykorzystywać przekazanych worków do innych celów niż akcje ekologiczne.

Każdej grupie, która zgłosi się do udziału w akcji przekazujemy także zestaw rękawic jednorazowych - dostosowany do przewidywanej liczy uczestników grupy. Prosimy jednak już na etapie zgłoszenia rozważyć, czy zamierzają Państwa korzystać z naszych rękawic, czy zaopatrzą się Państwo we własnym zakresie w grubsze robocze rękawice.

Szczegółowe informacje odnośnie odbioru pakietów dla uczestników będą przekazywane Państwu bliżej samego wydarzenia.

Przy wyborze miejsca deponowania odpadów należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

- wskazane punkty muszą posiadać dogodny dojazd, umożliwiający dotarcie do niego ciężkim sprzętem;

- w przypadku trudnego/skomplikowanego dojazdu do punktu, należy wskazać najdogodniejszą drogę dojazdową;

- punkty nie mogą być zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Miejsc Gromadzenia Odpadów (MGO) oraz koszu ulicznych;

- punkty muszą być dostępne całodobowo (nie wskazywać miejsc do których dojazd ogranicza szlaban/brama);

- zmiana wcześniej ustalonego miejsca, powoduje problemy logistyczne z odbiorem odpadów, zatem prosimy o podanie przemyślanej lokalizacji;

- w przypadku konieczności zmiany wskazanego miejsca w trakcie sprzątania, prosimy o pilny kontakt z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Czysty Poznań - wspólna sprawa!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej