Konferencja biznesowa "Biznes nie ma płci. Zainspiruj się kobietami, które osiągnęły sukces" kolejnym wydarzeniem w ramach DPP 2023

Konrefencja była kolejnym wydarzeniem w ramach tegorocznych Dni Przedsiębiorczości Poznań.

Konferencja biznesowa "Biznes nie ma płci. Zainspiruj się kobietami, które osiągnęły sukces" - grafika artykułu
Konferencja biznesowa "Biznes nie ma płci. Zainspiruj się kobietami, które osiągnęły sukces"

18 października był drugim dniem, podczas którego uczestniczki i uczestnicy mogli wziąć udział w ciekawych dyskusjach na temat stereotypowych przekonań na temat branż typowo męskich i kobiecych.

Zaproszeni goście i eksperci przedstawiali przykłady polityki równościowej w małym i dużym biznesie oraz samorządzie. Rozmawiali także na temat działań jakie podejmuje firma, by miejsca pracy były dostępne i przyjazne dla wszystkich, jak również zastanawiali się nad postrzeganiem kobiet jako ekspertek w biznesie i przestrzeni publicznej oraz czy same kobiety biorą na siebie rolę ekspertek.

Celem spotkania było promowanie przedsiębiorczej postawy wśród osób w różnym wieku i płci, a także wymiana doświadczeń w prowadzeniu biznesu oraz dyskusja nad stereotypowymi przekonaniami na temat branż typowo męskich i kobiecych. Wydarzenie będzie szansą na zainspirowanie się silnymi kobietami biznesu, a uczestnicy mogli posłuchać prelekcji, wziąć udział w ciekawej dyskusji, w warsztacie oraz nawiązać nowe relacje biznesowe podczas spotkań networkingowych.

W ramach części merytorycznej odbyła się inspirująca debata pt. "Kompetencje nie mają płci. Kobiety ekspertki", która zaangażowała publiczność do dyskusji.

Po części prelekcyjnej odbył się warsztat "Kobiecy głos w biznesie", poświęcony praktycznym wskazówkom przy formułowaniu wypowiedzi i wystąpieniach publicznych.

Pełna sala publiczności, przeogromna dawka emocji, inspiracji, ciekawych rozmów oraz konkretnych narzędzi, które można wykorzystać w swoim biznesie, a w trakcie wydarzenia pojawiło się łącznie ok. 200 uczestniczek i uczestników.

Tegoroczne Dni Przedsiębiorczości zakończy w dniu 19 października konferencja "Ukraiński Biznes w poznańskim stylu" dedykowana migrantom pochodzącym z Ukrainy, którzy myślą o własnej firmie w Polsce i Poznaniu oraz dla tych obywateli Ukrainy, którzy już prowadzą działalność gospodarczą w Polsce. 

***

Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Poznań przy współpracy z Partnerami.

AGENDA WYDARZENIA > Program

BĄDŹ NA BIEŻĄCO > Facebook

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!