Konferencja "Przejdź z poznańskim biznesem na Ty" rozpoczęła Poznańskie Dni Przedsiębiorczości 2022

8 listopada 2022 roku w ramach 12 edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań odbyła się konferencja Przejdź z poznańskim biznesem na Ty, zadedykowana migrantkom i migrantom pochodzącym z Ukrainy, którzy planują rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w Poznaniu.

Konferencja "Przejdź z poznańskim biznesem na Ty" - grafika artykułu
Konferencja "Przejdź z poznańskim biznesem na Ty"

Podczas wydarzenia na uczestników czekała strefa doradcza, gdzie mogli oni bezpłatnie skorzystać z indywidualnych konsultacji. Dla uczestników dostępni byli specjaliści z instytucji takich jak Konsulat Generalny Ukrainy we Wrocławiu, II Oddział ZUS w Poznaniu, Powiatowy Urząd Pracy, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Migrant Info Point, Urząd Miasta Poznania. Ponadto w strefie doradczej pojawili się również przedstawiciele lokalnych firm wspierających przedsiębiorców w zakresie marketingi i sprzedaży oraz przedsiębiorcy pochodzący z Ukrainy, którzy prowadzą już w Poznaniu swoje działalności gospodarcze.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje podatkowe, świadczone przez doradcę podatkowego Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Ponadto uczestnicy chętnie korzystali również z usług świadczonych przez Wydział Prawny Urzędu Miasta Poznania oraz z konsultacji pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Uczestników części prelekcyjnej powitał Pan Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu oraz Pani Joanna Jajus, Dyrektor Wydziału Dzialalności Gospodarczej i Rolnictwa. Wykłady dotyczyły m.in. procedury rejestracji działalności gospodarczej w Polsce w tym podatków i ubezpieczeń społecznych, kwestii związanych z legalizacją pobytu czy rezydencji podatkowej. Ponadto przedsiębiorcy pochodzący z Ukrainy, którzy już prowadzą firmy w Polsce podzielili się swoim doświadczeniem i sposobami skutecznego pozyskiwania klientów czy rozwijania biznesu w sieci. W panelu dyskusyjnym opowiedzieli o najtrudniejszych aspektach prowadzenia biznesu w Polsce, z którymi musieli się mierzyć. 

W ramach konferencji odbył się również warsztat "Masz pomysł na biznes? Zrealizuj go w Poznaniu". Był on dedykowany migrantkom i migrantom z Ukrainy, którzy planują rozpocząć prowadzenie biznesu w Polsce, mają pomysł  i szukali odpowiedzi na pytania jak skutecznie zaplanować biznes, dokonać analizy przedsięwzięcia i co wziąć pod uwagę podczas procesu planowania. W 5 godzinnym, bezpłatnym warsztacie wzięło udział 15 osób.

Partnerami wydarzenia są: 

Dmytro Borodai Ars Vision,

GET BETTER Beata Zięba,

Konsulat Generalny Ukrainy we Wrocławiu,

Tetiana Lytvynova TLytvynova,

Migrant Info Point,

Powiatowy Urząd Pracy,

Alina Rubanovska - Remedium, 

Julia Strutynska DOCUMENT SERVICE Immigration Office, 

Oleksandr Sydorenko Karczma Did Panas,

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych,

Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

***

W kolejnych dnicah listopada zapraszamy do udziału w pozostałych, licznych prelekcjach i warsztatach, podczas których - mamy nadzieję każdy znajdzie coś interesującego i pożytecznego dla siebie.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco będą się pojawiać wszystkie informacje na temat tegorocznego wydarzenia.

AGENDA WYDARZENIA > Program

BĄDŹ NA BIEŻĄCO > Facebook

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!