"Bezpiecznym być" - finał finałów

"Bezpiecznym być" to nowy projekt Straży Miejskiej Miasta Poznania, który zakłada promowanie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych wśród dzieci ze Szkół Specjalnych Poznania. Finał konkursu, w którym uczniowie przygotowywali prace plastyczne tematycznie związane z zajęciami profilaktycznymi, odbył się 17 stycznia, w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Nieszawskiej. W miniony piątek odbył się finał finałów - prace konkursowe wystawiono w Urzędzie Miasta Poznania.

Finał finałów - Urząd Miasta Poznania - grafika artykułu
Finał finałów - Urząd Miasta Poznania

Zobaczyć swoją pracę na wystawie - to już coś! Ale zobaczyć ją na wystawie, na korytarzach Urzędu Miasta Poznania - to jest dopiero duma. W piątek duma rozpierała uczestników konkursu pn. "Bezpiecznym być". Prace plastyczne podsumowujące cykl zajęć przeprowadzonych przez Strażników Miejskich w szkołach, wystawiono w holu, na parterze budynku. Dzieci na Sali Białej przywitał z-ca Prezydenta pan Jędrzej Solarski, z-ca Komendanta Straży Miejskiej Pani Marta Hyżak-Spychała oraz organizatorzy konkursu - strażnicy z Zespołu Profilaktyki. Niespodzianką dla uczestników był spacer po Urzędzie Miasta - usiąść w fotelu Prezydenta, zobaczyć piękne malowidła na sufitach, wysłuchać historii budynku Urzędu Miasta, to nie lada przeżycie. Pod koniec wszyscy podziwiali swoje prace, a które zobaczyć może każdy jeszcze przez najbliższy tydzień.
Serdeczne podziękowania kierujemy dla pracowników Wydziału Architektury i Urbanistyki UMP za pomoc w zorganizowaniu wizyty oraz dla pani Marty Bartkowiak, która zdradziła dzieciom kilka tajemnic dotyczących naszego Urzędu. 

sieci społecznościowe