Stadion im. Edmunda Szyca oraz przylegający do niego obszar w przyszłości przejdzie metamorfozę. W piątek Miasto Poznań ogłosiło wyniki konkursu na koncepcję urbanistyczną zagospodarowania tego terenu. I miejsce zajął projekt "Studia Fikus" z Gliwic, który zakłada powstanie tam m.in. skąpanego w zieleni Parku Wilda ze strefą ciszy, zbiornikiem wodnym, strefami sportu i rekreacji oraz punktami widokowymi.

Po raz czwarty przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Poznania w dziedzinie budownictwa: Architectus civitatis nostrae - Budowniczy naszego miasta. W tej edycji konkursu uhonorowano spółkę Skanska za budynek D w kompleksie biurowców Nowy Rynek oraz OKRE Development za Rynek Wildecki 3 i Saperską 30.

Rusza czwarta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu. Tak jak w poprzednich edycjach jurorzy zwrócą uwagę na dokonania przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów usługowych oraz działań inwestycyjnych na terenach zdegradowanych. Zgłoszenia można wysyłać do 29 lipca.

Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie terenów przy ul. F. Roosevelta. Mowa o działkach położonych równolegle do trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, pomiędzy Mostem Uniwersyteckim i ul. Libelta, nazywanych "dziurą toruńską". Nagrodzone koncepcje posłużą miejskim planistom do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

Liczba wyników na stronie
10