""

Ferie w Palmiarni

2023-01-22 ( niedziela ) – 2023-02-26 ( niedziela )
Palmiarnia Poznańska, Matejki 18, Poznań

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a w wraz z nimi dłuższe godziny otwarcia Palmiarni Poznańskiej dla zwiedzających. Na dzieci i młodzież będą czekać oprócz egzotycznej roślinności także ciekawe i inspirujące wydarzenia, a wśród nich Pokaz Kotów Rasowych, Wystawa Sztuki Afrykańskiej czy Wystawa pokonkursowa "FOTO EKO 2022".

W niedzielę 22 stycznia zapraszamy na pierwszy w tym roku Pokaz Kotów Rasowych w Palmiarni. Podczas tego wydarzenia, realizowanego już po raz trzeci we współpracy z Poznańskim Klubem Kotów Rasowych "AmoFeles", odwiedzający będą mogli zobaczyć koty kilku ras oraz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat.

Wystawę Sztuki Afrykańskiej w Pawilonie III Palmiarni będzie można podziwiać od 24 stycznia do 26 lutego br. Na wystawie zaprezentowane zostaną  rzeźby, obrazy, biżuteria, ręcznie robione przedmioty przywiezione z afrykańskich podróży. Autorzy wystawy będą dzielić się swoim doświadczeniem z wypraw do Afryki.

Od 1 do 26 lutego br. w Pawilonie IX podziwiać będzie można zdjęcia wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2022, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra". Konkurs zorganizowany został już po raz trzydziesty, a jego przedmiotem były zdjęcia przedstawiające przyrodę Polski (dziko występujące rośliny, grzyby, zwierzęta lub ciekawe przyrodniczo miejsca). FOTO-EKO promuje dokumentowanie sytuacji i zjawisk z życia przyrody, w warunkach zastanych, bez ingerencji fotografującego.

W okresie ogólnopolskich ferii zimowych od 16 stycznia do 26 lutego Palmiarnia będzie otwarta również w poniedziałki!

Natomiast w dniach od 30 stycznia do 12 lutego (okres ferii dla Wielkopolski) wydłużają się dodatkowo godziny otwarcia. W tych dniach Palmiarnia będzie czynna od 09:00 do 18:00 (kasa do 17:00). Link do szczegółowych godzin otwarcia - godziny otwarcia

Wstęp na wystawy w cenie biletu do Palmiarni. Link do cennik: cennik

Zobacz www.palmiarnia.poznan.pl/pl/14-prezentacja-oferty/631-ferie-zimowe-w-palmiarni