foto

Przedstawienie Chodź na słówko

2014-05-04 ( niedziela )
13:00
Scena Wspólna Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą, Poznań

Na teatralną przygodę do świata słów zaprasza Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które zrealizowało przedstawienie "Chodź na słówko", w ramach projektu Scena Autora. Sztukę napisaną przez Malinę Prześlugę, znaną z niekonwencjonalnego podejścia do języka,  wielokrotną laureatkę Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, wyreżyserował Jerzy Moszkowicz. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 8 lat.

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały źle wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby im pomóc w osiągnięciu celu, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ich ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 8 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni.

Malina Prześluga jest autorką, która ujmuje specyficzną wyobraźnią i twórczym traktowaniem języka. W perspektywie 19. Biennale Sztuki dla Dziecka, którego tematem jest "Słowo na terytorium sztuki dla dziecka", została zaproszona do napisania dramatu dla organizatorów wydarzenia, Centrum Sztuki Dziecka. Tak powstał tekst "Chodź na słówko". Prace nad przedstawieniem trwały od jesieni 2012 roku. W lutym 2013 odbędą się na pierwsze otwarte spektakle, które ponownie wrócą na scenę w pierwszym tygodniu czerwca, podczas 19. Biennale.

 Scena Autora jest projektem prowadzonym przez Centrum Sztuki Dziecka od 20 lat. Zainicjowana została w celu upowszechniania nowej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. Wielopłaszczyznowe działania instytucji w zakresie promowania współczesnych sztuk dla młodych widzów, znajdują swoje odzwierciedlenie w repertuarach teatrów w całej Polsce.

SCENA AUTORA Centrum Sztuki Dziecka

Malina Prześluga

"Chodź na słówko"

 reżyseria: Jerzy Moszkowicz

scenografia: Jacek Zagajewski

muzyka: Mariusz Matuszewski

W nagraniu muzyki udział wzięli: Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne), Jerzy Moszkowicz (drumla), Wiesław Prządka (akordeon), Dariusz Rybacki (fagot), Maciej Słomian (trąbka).

Konsultacja choreograficzna: Juliusz Stańda

Producent: Wojciech Nowak

Asystentka reżysera: Agata Felikszewska-Igiel

występują:

Anna Mierzwa/Oksana Pryjmak

Radosław Elis

Michał Kocurek

Bilety w cenie 7,50zł (w ramach Poznań Za Pół Ceny)

rezerwacje@csdpoznan.pl, tel. 61 646 44 73

Obowiązuje Karta Rodziny Dużej

Bilety dostępne w:

Zobacz www.csdpoznan.pl