p

Mieszkająca w Kalifornii  wokalistka i skrzypaczka promować będzie swój najnowszy album "Golden Lady", po wysłuchaniu którego recenzent CriticalJazz.com napisał "Przyszłość jazzowej wokalistyki jest w dobrych rękach!". Beata Pater urodziła się w Polsce, studia skończyła w Anglii, a potem przeprowadziła się do Japonii, gdzie pracowała jako nauczyciel skrzypiec w szkole Yamahy, była muzykiem sesyjnym w Sony oraz - oczywiście - śpiewała jazz. W 1996 roku przeniosła się do Kalifornii i poświęciła karierze wokalnej.

Adam Dobrzyński na łamach "Jazz Forum" tak pisał o najnowszej płycie Beaty Pater - Golden Lady":

Po serii "kolorowej" "Black", "Blue" oraz "Red", która wcale nie została zamknięta, tym razem Beata Pater postanowiła interpretować standardy w oprawie akustycznej - często minimalistycznej, delikatnej, wręcz ulotnej.

Album "Golden Lady" jest bardzo eklektyczny. Utwór tytułowy to nagranie pożyczone od Steviego Wondera. W niedawno udzielonym mi wywiadzie artystka podkreślała, że wybór utworu z jego dorobku to rzecz karkołomna, nieoczekiwana i nigdy wcześniej nie sądziła, że kiedykolwiek odważy się zaśpiewać jego kompozycję. Jednak efekt finalny, poprzez dodanie własnych partii melodycznych i aranżacji, wyszedł fantastycznie.

Bilety - 40 zł.

Bilety dostępne w: