a

Tańce Hulańce - warsztaty dla dzieci

2016-11-12 ( sobota )
11:00
Studio Słodownia +3, ul. Półwiejska 42, Poznań

Zajęcia dla dzieci w wieku od lat 4 do 6 lat wraz z opiekunami.

Tańce hulańce to przestrzeń, w której zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie będą mogli doświadczyć przyjemności i radości jaką daje kontakt ze swoim ciałem, naturalny i swobodny ruch, jak i taneczna relacja z innymi. Podczas warsztatów będziemy poruszali się w zgodzie ze sobą, własnym rytmem i możliwościami, z pomocą muzyki i rekwizytów. Dzieci są niezwykle kreatywne i mają w sobie ogromne pokłady spontaniczności jeszcze nieskrępowanej powinnościami dorosłego życia. Będziemy, więc również uczyli się od siebie nawzajem, jak rozwijać własną kreatywność w relacji z drugą osobą. Wspólny ruch wspiera i rozwija relację, oraz uczy akceptacji. Naturalny taniec zaś pozwala na swobodną ekspresję tak istotną w budowaniu własnej tożsamości.

Maria Szymiec - psycholożka, pasjonatka tańca, uczy się na III roku w Szkole Psychoterapii Tańcem i Ruchem (Instytut DMT w Warszawie). Prowadziła warsztaty rozwojowe dla kobiet, zajęcia ruchowe dotyczące akceptacji własnego ciała, zajęcia z ruchu kreatywnego dla dzieci. Prowadzi ruchowe zajęcia psychoterapeutyczne dla dzieci (Psychoterapia Tańcem i Ruchem) w grupach, jak i indywidualnie. Pracuje z dziećmi po traumie. Na co dzień jest psycholożką w Domu Dziecka w podpoznańskim Kórniku, gdzie w pracy w dziećmi wykorzystuje twórcze narzędzia terapii tańcem i ruchem.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.

Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Bilety w cenie 15 zł  (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

_

oprac.LT