Wydarzenia na planie Pokaż na planie
okładka ksiązki

Norma i inność w relacjach dzieci i wychowawców. Ważne tematy w książkach Pera Nilssona - konferencja dla nauczycieli

2019-03-13 ( środa )
16:00-18:00
Teatr Nowy, Zaułek Krystyny Feldman, ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

W programie konferencji:

1. Ważne tematy w książkach z serii Pera Nilssona: Zakochałem się w Milenie, Inny niż wszyscy, Na zawsze Milena
2. Prezentacja fragmentów książek w interpretacji aktora Teatru Nowego w Poznaniu Bartosza Buławy
3. Wykład i warsztaty dotyczące tematu normy i inności w relacjach dzieci i wychowawców prowadzone przez Annę Olszewską-Konopę:

  • Czym są norma i inność (np. niepełnosprawność, nadwaga, odmienne pochodzenie etniczne, inne wyznanie), jak są postrzegane przez dzieci?
  • Jak powstaje zjawisko stygmatyzacji i konstruowania tożsamości grupy w opozycji do inności, jak mu zapobiegać?
  • Szczególna rola nauczyciela w społecznym konstruowaniu norm i edukacyjne aspekty oswajania inności, budowania zrozumienia i tolerancji wobec inności.
  • Funkcjonowanie dzieci wysoko wrażliwych w grupie rówieśniczej oraz systemie edukacji
  • Od dziecka wysoko wrażliwego poprzez specyficzne trudności w nauce i funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej po zaburzenia ze spektrum autyzm - kontinuum trudności adaptacyjnych
  • Działania, jakie może podjąć nauczyciel dla budowania współpracy, porozumienia i poszanowania potrzeb dzieci wysoko wrażliwych

4. Prezentacja scenariuszy zajęć lekcyjnych na podstawie książek Pera Nilssona przygotowanych przez Alinę Płaziak-Janiszewską oraz Karolinę Gruchalską-Matuszak

Konferencja odbędzie się w Teatrze Nowym, na Scenie Trzeciej (Zaułek Krystyny Feldman, Poznań). Uczestnicy otrzymają materiały: scenariusze lekcji z wykorzystaniem książek Inny niż wszyscy oraz Zakochałem się w Milenie. Wśród uczestników zostaną rozlosowane książki Wydawnictwa Zakamarki. Konferencji towarzyszyć będzie kiermasz książek Wydawnictwa Zakamarki.

Zapisy: Alina Płaziak-Janiszewska, e-mail: alina.janiszewska@odnpoznan.pl, tel. 618 584 733, tel. kom. 508 381 684 Przed konferencją należy wykupić wejściówkę w cenie 10 zł w kasie Teatru Nowego w Poznaniu.

Zobacz www.zakamarki.pl