Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat

Rzeka Żywa: Przyrodniczy Rajd Nadrzeczny + Warsztaty tworzenia wegańskich kosmetyków

2019-08-03 ( sobota )
13:00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Organizatorzy zapraszają na wycieczkę śladami nadcybińskiej flory! Podczas dwóch odsłon rajdu, organizowanego z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, uczestnicy poznają najciekawsze gatunki roślin użytkowych rosnące na okolicznych łąkach oraz w dolinie Cybiny.

Tym razem z zielarką Sarą Grolewską, znaną jako Dobre Ziele, poszukają na terenach zielonych doliny Cybiny roślin kosmetycznych, pielęgnacyjnych, które dzięki swoim właściwościom zapewniały źródło środków myjących, szamponów, były składnikiem pielęgnacyjnych mazideł i specyfików. Poza spacerem botanicznym uczestnicy przygotują również własnoręcznie proste kosmetyki - takie, które pochodzą z lokalnych surowców, nie są testowane na zwierzętach ani na środkach pochodzenia zwierzęcego. Stworzymy nasze własne, wegańskie kosmetyki less-waste.

Częścią rajdu będzie szkolenie z zakresu pomocy osobom z niepełnosprawnością poruszającym się na wózku inwalidzkim. Szereg pytań, które czasami rodzą się w naszych głowach, gdy widzimy kogoś na wózku: Kiedy pomagać, jak pomagać? Czy da się zjechać wózkiem po schodach? Oraz wiele innych.

Jesteś ciekawy? Wszystkie wątpliwości rozwieją tego dnia instruktorzy FAR. Będzie okazja sprawdzić się na wózku podczas spaceru.

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: rodziny, młodzież i dorośli

Miejsce: start Wartostrada przy Moście Jadwigi od strony wschodniej, Amfiteatr Bramy Poznania

Prowadzenie: Fundacja Aktywnej Rehabilitacji + Sara Grolewska

Zapisy: wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres wydarzenia@bramapoznania.pl

Formularz zgłoszeniowy: http://bramapoznania.pl/rzeka-zywa-przyrodniczy-rajd-nadrzeczny-warsztaty-tworzenia-weganskich-kosmetykow/

Koszt: bezpłatne!