.

Bieg Niepodległości RunPoland

2020-11-11 ( środa )
Ulice Miasta Poznania

W inauguracyjnej I edycji Biegu Niepodległości RunPoland_org, ku zdumieniu całego biegowego świata, limit 10 000 uczestników wyczerpał się przed terminem. Tym samym bieg ten ustanowił fantastyczny frekwencyjny rekord Polski imprezy debiutującej!
Niedługo później, w 3 edycji, bieg ten ustanowił absolutny frekwencyjny rekord Polski ponad 30 000 zapisanych uczestników (25 000 dopuszczonych do startu). Stając się także pierwszym biegiem w historii Polski, którego zawodnicy przekroczyli na mecie liczbę 20 tysięcy. Natomiast stojący przed linią startu uczestnicy utworzyli na starcie największą w Polsce, żywą, biało-czerwoną flagę biegaczy!
Bieg zdobył również wiele wyróżnień - w tym na gali sportu został nagrodzony jako impreza sportowa roku. Wybrany został również najlepszą sportową inicjatywą pozarządową na gali Inicjatorów. Medal z biegu, jaki uczestnicy zdobywają na mecie, dwukrotnie zajął 1 miejsce w plebiscycie na Najładniejszy Medal w Polsce w głosowaniu czytelników portalu Maratony Polskie - jedyny taki bieg w historii!