Zaproszenie na Dożynki Miejskie 02.09.2017

2 września br. mszą świętą o godz. 1300 w kościele p.w. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej rozpocznie się po raz dwudziesty trzeci uroczystość z okazji obchodów Dożynek Miejskich. Barwny korowód  dożynkowy  przejdzie ulicą Śniadeckich  pod muszlę koncertową w Parku Wilsona. Obrzęd dożynkowy przedstawi  zespół Łany z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dożynki to święto, które pokazuje słowiańską tradycję, stanowi część kultu gospodarności, tak ważnego dla tożsamości Poznania i Poznaniaków. Miejskie Dożynki  będą okazją do odetchnięcia od miejskiego stylu życia i możliwością obcowania z kulturą wiejską. Będą też swego rodzaju wehikułem czasu, a to za sprawą wioski ginących zawodów z warsztatem garcarskim, świecowniczym, kowalskim, zielarskim, a także muzeum wyposażenia gospodarstwa chłopskiego.

Imprezy towarzyszące:  pokazy: florystyczne,   pracy psów ratowniczych; wystawy: gołębi      i drobiu ozdobnego,  królików, zwierząt gospodarskich i kotów; warsztaty zasad udzielania pierwszej pomocy; animacje dla dzieci; konkurs wiedzy rolniczej;

GRATIS: grochówka z kotła, kiełbasa biała parzona i kawa.

Załączniki