Zielony Poznań

W tym roku instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze, podmioty gospodarcze wszystkich sektorów, wspólnoty mieszkaniowe (w tym budynki komunalne) będą mogły ubiegać się o Tytuł Prezydenta Miasta Poznania za najbardziej zazielenioną i ukwieconą elewację oraz za najpiękniejszy ogród społeczny w Poznaniu. W XXVI edycji konkursu "Zielony Poznań" zostaną ufundowane dwa wyróżnienia Dyrektora Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu za "Ogród miododajny" oraz "Zieleń przyjazna pszczołom". Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne są od 2 maja br., w siedzibach Rad Osiedli, w Oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, w Biurze Konkursu - Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404,pok.104), a także na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania (www.bip.poznan.pl). Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 20 czerwca br. w Oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta oraz w Biurze Konkursu - Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956r. nr 404,pok.104).

.
Zielony Poznań

"Zielono nam" 11 maja 2019 r. od 10.00 do 17.00 odbędzie się kiermasz "Zielony Poznań" w Parku Wilsona. Zapraszamy na wspólne przygotowania do wiosny w ogrodzie. Impreza, wzorem roku ubiegłego, nabierze mocy warsztatowej i pokazowej dzięki połączeniu sił z różnych Instytucji. Podczas majowego kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w rośliny na balkon i do ogrodu prosto od plantatorów i akcesoria ogrodnicze. Porady w zakresie urządzania ogrodów przydomowych będą prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  Na mieszkańców miasta Poznania czeka moc atrakcji: pokazy florystyczne Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, warsztaty z ogrodolecznictwa prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald, Mobilny Punkt Informacyjny dla Rodzin z Poznańskiego Centrum Świadczeń, Motyle dla Hospicjum-Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań, Stoisko Palmiarni Poznańskiej "Przyjdź-wymień-zabierz roślinę". Przywitamy wiosnę wspólnie z Estradą Poznańską. Wystąpią dzieci ze Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz Klub Szyderców Bis. Będą też gry i zabawy dla dzieci, prowadzone przez AMBIENTÓWKĘ.           

Więcej informacji oraz program imprezy podamy już wkrótce na stronie www.poznan.pl

Podczas kiermaszu przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu

Zapraszamy 11 maja 2019 r. od godziny 10.00

Nagrody dla uczestników oraz środki na organizację kiermaszu i konkursu "Zielony Poznań" ufundował Prezydent Miasta Poznania oraz Partnerzy konkursu: Międzynarodowe Targi Poznańskie, AQUANET SA, Unilever, Veolia Energia Poznań ZEC S.A., Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, Palmiarnia Poznańska, Targowiska Sp. z o.o., Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza S.A. w Poznaniu, Garden Spot, Vilmorin Garden, Bogdan Królik, MK Cafe, Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, Zieleń Miejska, Szkółka Drzew, Krzewów Ozdobnych i Róż Wybicki, Tomasz Ciesielski-Bankfoto, Bricomarche.

Kiermasz ogrodniczy przed Palmiarnią Poznańską w Parku Wilsona w dniu 11 maja 2019 r.
w godzinach od 10.00-17.00   

Załączniki