Przeprowadzka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa - na Dębiec

Dział obsługi klienta na parterze, udogodnienia dla niepełnosprawnych i parking dla interesantów - tak będzie wyglądała nowa siedziba Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa. W sierpniu WDGR przenosi się do nowej siedziby przy ulicy 28 Czerwca 1956 nr 404, na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego.

UM Poznan - grafika artykułu
UM Poznań

Obecnie Wydział mieści się w starej kamienicy przy ulicy Matejki. Blisko centrum, ale trudno uznać tę lokalizację za wygodną dla mieszkańców Poznania. Brakuje tam parkingu i łatwo dostępnej toalety dla klientów. Odwiedzający Wydział mieszkańcy narzekają również na to, że w budynku brakuje klimatyzacji oraz muszą "wędrować" po piętrach, bo jedna winda nie jest w stanie obsłużyć tak dużej liczby interesantów.

To ważna kwestia, przecież rocznie odwiedza nas około 60 tysięcy klientów! - podkreśla Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

Pod nowym adresem dział obsługi klienta będzie się mieścił na parterze. Cały budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Klienci będą mieli do dyspozycji aż dwa parkingi.

Nowa siedziba jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum. Dojazd samochodem Drogą Dębińską, Dolną Wildą czy też autostradą powinien zająć nie więcej niż kilka minut. Tuż przed budynkiem znajduje się przystanek miejskich autobusów linii 71, 76, 603, 610 oraz 651.

Przeprowadzkę zaplanowano na weekend 21-23 sierpnia. W piątek, 21 sierpnia, klienci będą jeszcze obsługiwani przy Matejki, natomiast od poniedziałku, tj. 24 sierpnia, już w nowej siedzibie przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 404. Nie oznacza to, że wszystkie oddziały zdążą się w tym czasie przenieść, ale to, co najważniejsze z punktu widzenia klienta, czyli dział obsługi, będzie od rana 24 sierpnia działał w nowym miejscu.

BP

sieci społecznościowe