Utrudnienia w ruchu na ul. Królowej Jadwigi w związku z budową kanalizacji deszczowej

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że od 9 lipca do 20 sierpnia wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Królowej Jadwigi w związku z budową kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Górna Wilda do ul. Droga Dębińska.

UMP 2015
UMP 2015

Zmiany będą polegały na odcinkowym zwężaniu jezdni południowej ul. Królowej Jadwigi do jednego pasa ruchu, utrudnieniach na wjeździe i wyjeździe z ul. Maratońskiej oraz utrudnieniach w ruchu pieszych na narożniku ul. Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej.
Na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Górnej Wilda do ul. Droga Dębińska na jezdni w stronę ronda Rataje roboty prowadzone będą na dwóch prawych pasach a ruch możliwy będzie po jednym, skrajnym lewym pasie.
Natomiast na skrzyżowaniach ul. Królowej Jadwigi z ul. Górna Wilda oraz z ul. Droga Dębińska zostaną zachowane wszystkie dotychczasowe kierunki jazdy, a ruch będzie regulowany odpowiednio przeprogramowaną sygnalizacją świetlną. Zachowany zostanie także wjazd i wyjazd z ul. Maratońskiej. Bez większych zmian zostanie zachowany ruch pieszy.
Na zamkniętych pasach ruchu wykonywane będą komory ze ścianek szczelnych, między którymi metodą bezwykopową wykonywane będą poszczególne odcinki kolektora. Po zakończeniu robót kanalizacyjnych konstrukcja jezdni zostanie odtworzona w obrębie wybudowanych studni.
Poznańskie Inwestycje Miejskie proszą o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac, informują też, że z przyczyn niezależnych od zarządcy drogi terminy prac mogą ulec zmianie.

ZDM