Za darmo i pod gołym niebem. Kina plenerowe w Poznaniu

Jeśli latem do kina, to najlepiej do takiego pod chmurką! Plenerowe pokazy cieszą się w Poznaniu ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że kin letnich z każdym rokiem przybywa. To, co przyciąga kinomanów, to przede wszystkim możliwość nadrobienia zaległości z klasyki kinematografii, zobaczenia najciekawszych produkcji z minionych sezonów a także niewątpliwy urok oglądania filmów pod gołym niebem i w dodatku - za darmo.

fot. J. Wittchen
fot. J. Wittchen

Od połowy lipca do 26 sierpnia działa kino w jurcie na Plaży Miejskiej przy KontenerArcie. W repertuarze znalazły się najlepsze filmy z objazdowego cyklu Nowe Horyzonty on Tour.

Kino plenerowe to też stały punkt programu Lata na Madalinie. Seanse odbywać się będą w piątkowe wieczory.

Kino na Rybitwach na skwerze u zbiegu ul. Rybaki i ul. Strzałowej, zaprasza w piątki i soboty. Początek seansów zawsze o godz. 22. Plenerowa wersja "Charlie & Monroe" Kino Malta działa do końca sierpnia.

W czwartki miłośników ambitnego kina zapraszają Międzynarodowe Targi Poznańskie. W ramach Urodzinowego Kina Letniego będzie można obejrzeć m.in. nagrodzonego Oscarem "Sugar Mana", "Wenus w futrze" Romana Polańskiego czy "Grand Budapest Hotel". Seanse rozpoczynają się o 21.30.

Już po raz 10. w plenerowe kino zamieni się Dziedziniec Starego Browaru. Filmy można tam oglądać w każdą środę. Warto zapoznać się z repertuarem, gdyż jest on tego roku bardzo różnorodny. Znalazł się w nim western, klasyka światowego kina, kino polskie, a nawet musical. 

Aż dwa kina pod chmurką działają w tym roku na Malcie: jedno zlokalizowane jest tradycyjnie w okolicach stoku narciarskiego (szczegóły na http://maltaski.pl/Kino_Letnie.html), drugie znajduje się w Strefie Relaksu przed Galerią Malta. Filmy, na wygodnych leżakach, można tam oglądać w każdy piątek o 21.30.