7 biało-czerwonych medali na zakończenie Mistrzostw Europy - 2 przyjadą do Poznania

7 medali wywalczyli polscy kajakarze w zakończonych wczoraj w  serbskim Belgradzie Mistrzostwach Europy seniorów w sprincie kajakowym. 2 medale padły łupem poznańskiego zawodnika.

. - grafika artykułu
źródło facebook Polscy Kanadyjkarze

Z 2 brązowymi do kraju wróci stypendysta Miasta Poznania Michał Łubniewski (Stomil Poznań), który w sobotę w osadzie C4 500m wspólnie z Wiktorem Głazunowem, Arsenem Śliwińskim i Marcinem Grzybowskim dał się wyprzedzić jedynie załogą z Rosji Ukrainy. Warto podkreślić jednak, że do srebra zabrakło Polakom jedynie 0,06 s. Wczoraj poznański zawodnik dołożył kolejny krążek, tym razem w C2 200m z Arsenem Śliwiński. Nasza osada walkę o medale stoczyła z duetami z Rosji i Białorusii.

Po 2 złote medale sięgnęły w Serbii polskie kajakarki: Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek w osadzie K2 na dystansie 1000m oraz Marta Walczykiewicz w K1 200m. Po srebro sięgnęła Dorota Borowska w konkurencji C1 200m. Po kolejny medal, tym razem brązowy popłynęła Anna Puławska w konkurencji K1 500m. Na trzecim miejscu podium stanęły także Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk, które w finale A K2 200 przegrały jedynie z zawodniczkami z Portugalii i Rosji.