81. Mistrzostwa Polski w kajakarstwie za nami

7 lipca na Torze Regatowym Malta zakończono rywalizację w 81. Mistrzostwach Polski Seniorów w kajakarstwie, 7. Mistrzostwach Polski w parakajarastwie oraz Ogólnopolskich Regatach juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza.

81. MP Seniorów w kajakarstwie źródło: wzkaj.pl - grafika artykułu
81. MP Seniorów w kajakarstwie źródło: wzkaj.pl

Pierwszego dnia w rywalizacji panów C1 200 m najlepszy okazał się reprezentant poznańskiego klubu Stomil Michał Łubniewski. To nie był koniec dobrych występów zawodników reprezentujących poznańskie kluby jeżeli chodzi o pierwszy dzień mistrzostw. W konkurencji K2 200 m 3. miejsce wywalczyli Robert Nowakowski i Sławomir Witczak z Energetyka Poznań. Michał Łubniewski w parze z Dominikiem Nowackim dopisał do swojego dorobku 1. miejsce w C2 200 m. Kamila Serwatka i Magda Stanny (Warta Poznań) zwyciężyły w rywalizacji pań w konkurencji C2 200 m, a drugie miejsce w K2 200 m zajęły Joanna Heneczkowska i Magda Puławska (KS Posnania Poznań).

Drugiego dnia swoje medale wywalczyli też kajakarze Posnanii Poznań (K4 1000 m), AZS AWF Poznań (C4 1000 m) czy Tomasz Kaczor z Warty Poznań (C1 1000 m). W K1 100 m najlepszy okazał się Bartosz Stabno z Posnanii Poznań, 2. miejsca zajęłe: Martyna Klatt i Klaudia Cyrulewska z Energetyka (K2 1000 m) oraz Michał Łubniewski i Dominik Nowacki (C2 1000 m). Trzecia w rywalizacji pań K1 1000 m okazała się Weronika Szymańska z Warty Poznań.

Nie jest to komplet medali zdobydych przez poznańskich zawodników. Kajakrze trenujący w Poznaniu potwierdzili, że są bardzo mocni i jeszcze kilkakrtonie podczas zawodów mogliśmy oglądać ich na podium.

W ramach imprezy odbyły się też dofinansowane ze środków Wydziału Sportu UMP Ogólnopolskie regaty kajakowe im. Rafała Piszcza. W punktacji klubowej zwyciężył AZS-AWF Poznań (150 pkt.) przed Posnanią Poznań (129 pkt.) i Zrywem Wolsztyn (88 pkt.)