Konferencja prasowa KS Waterpolo Poznań

Dziś o godzinie 12:30 w Termach Maltańskich odbyła się konferencja prasowa drużyny KS Waterpolo Poznań, w której udział wzięła również Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania - dr Ewa Bąk.

fot. KS Waterpolo Poznań
fot. KS Waterpolo Poznań

Przybyli na konferencję prasową dziennikarze dowiedzieli się między innymi tego jak w zainaugurowanym dwa tygodnie temu sezonie wyglądał będzie zespół KS Waterpolo Poznań oraz jakie plany zarówno wobec drużyny seniorów jak też młodszych kategorii wiekowych mają działacze klubu. Drużyna przystępuje w tym roku do rozgrywek po raz 8 w swojej historii i będzie walczyła o to, żeby po roku przerwy ponownie zagościć na podium Mistrzostw Polski. Działacze klubu podkreślali, jak ważnym elementem w tej walce jest wsparcie na jakie mogą liczyć zarówno ze strony Urzędu Miasta, jak też Term Maltańskich gdzie rozgrywają swoje spotkania.

W tym roku po raz pierwszy klub wystawi do rozgrywek również drużynę U-23, w barwach której szansę na występy otrzymają wychowankowie klubu, którzy nie zawsze mieszczą się w kadrze pierwszego zespołu. Jak ważną kwestią dla przyszłości klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży można było usłyszeć zarówno w wypowiedziach przedstawicieli klubu jak też dyrektor Ewy Bąk. To właśnie działania w tym obszarze są priorytetem działaczy klubu na nadchodzące lata. Obecnie w KS Waterpolo Poznań szkoli się około 30 dzieci, a klub prowadzi ciągły nabór do kolejnych grup młodzieżowych. Współpraca ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata ma zapewnić podopiecznym klubu możliwość pogodzenia nauki oraz kontynuowania treningów w klubie.

Drużyna do sezonu przystąpiła z pięcioma nowymi zawodnikami, którzy mają pomóc zespołowi w osiągnięciu miejsca na podium. Jak powiedział dziennikarzom prezes klubu - Tomasz Różycki - w tym roku rozgrywki Ekstraklasy są bardziej wyrównane niż kiedykolwiek - Najmocniejszym zespołem wydaje się Łódź, ale pozostałe 5 zespołów prezentuje naprawdę wyrównany poziom. Myślę, że po weekendowych spotkaniach w Gorzowem będziemy mogli już stwierdzić, gdzie w tym roku się znajdujemy i jak wygląda układ sił w Ekstraklasie. Liczymy, że przy skutecznej grze uda nam się zdobyć 6 punktów i sytuacja w tabeli będzie zdecydowanie lepsza.

Podobnie jak co roku - w grudniu po raz kolejny zorganizowany zostanie turniej Malta Waterpolo Cup. Dyrektor Ewa Bąk podkreśliła, że tego typu inicjatywy, to świetna okazja na nawiązanie współpracy z klubami z miast partnerskich. Skład turnieju oraz szczegóły dotyczące wydarzenia kibice poznają już w najbliższych tygodniach.

Istnienie oraz rozwój KS Waterpolo Poznań jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów oraz pomocy Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Terminy spotkań Waterpolo Poznań:

Termy Maltańskie 27 i 28 października 2018, 2. kolejka MPS:

I mecz
KS Waterpolo Poznań -
Alfa Gorzów Wielkopolski sobota 27.10.2018 godz. 18:00

II mecz
KS Waterpolo Poznań -
Alfa Gorzów Wielkopolski niedziela 28.10.2018 godz. 12:30