Konferencja prasowa przed nowym sezonem Ekstraklasy piłki wodnej

11 października w sali konferencyjnej Term Maltańskich odbyła się konferencja prasowa przed nowym sezonem Ekstraklasy piłki wodnej mężczyzn. W najbliższy weekend rozgrywki zainauguruje drużyna Waterpolo Poznań.

Konferencja prasowa przed sezonem Waterpolo Poznań
Konferencja prasowa przed sezonem Waterpolo Poznań

W konferencji prasowej wzięli udział: Tomasz Różycki - prezes i zawodnik klubu, Ewa Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu UMP, Rafał Bocheński - trener odpowiadający za szkolenie młodzieży oraz zawodnik Eryk Dziaduk.

Waterpolo meczami z WTS Polonią Bytom rozpoczną swój 7. sezon w Ekstraklasie. W ciągu dotychczasowych sezonów drużyna z Poznania aż czterokrotnie zostawała wicemistrzem Polski.

Podczas konferencji Tomasz Różycki zapewnił, że w nadchodzącym sezonie drużyna Waterpolo będzie walczyć o najwyższe cele. Prezes dodał, że dzięki wsparicu Wydziału Sportu UMP możliwy jest kolejny rok działalności klubu. Skład został wzmocniony m.in: zawodnikami z Gorzowa Wielkopolskiego. W składzie drużyny z Poznania znajduje się pięciu wychowanków. Dyrektor Wydziału Sportu zaznaczyła, że cieszy się iż coraz więcej młodych Poznaniaków wchodzi do składu. Ponadto pani Ewa Bąk podkreśliła, że miasto Poznań wspiera nie tylko szkolenie młodzieży w piłce wodnej poprzez działanie Młodzieżowych Centrów Sportu, ale też przeznacza znaczące środki na występ drużyny Waterpolo Poznań w Ekstraklasie.

Mecze z WTS Polonią Bytom odbęda się na basenach sportowych Term Maltańskich 14 października o g. 18:00 i 15 października o g. 12:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.