Majówka z Koniem już w ten weekend

W najbliższy weekend (19-20 maja) już po raz 15 na poznańskim osiedlu Szczepankowo-Spławie odbędzie się Majówka z Koniem. Tym razem dwa najważniejsze elementy sportowej imprezy to: sobotni konkurs klasy C z dwoma jokerami (ok. 17.00) oraz niedzielne Grand Prix (godz.16.00).

Fot. Asia Bręklewicz tylkoskoki.pl
Fot. Asia Bręklewicz tylkoskoki.pl

Do zawodów zgłosiło się ponad 100 jeźdźców z blisko 200 końmi. Wśród jest spora grupa zawodników z krajowej czołówki: Łukasz Brzóska z KJ Abresives Group, Agata i Wojciech Dahlke oraz Bartosz Gauza z KJ Sokół Damasławek, Szymon Tęcza z KJ Agro-Handel Śrem, Łukasz i Rafał Krajewscy z Kraju Jumping Team czy Leszek Warzecha z KJ Zagórów.

Zmagania skoczków trwać będą codziennie od rana do późnych godzin popołudniowych, a konie i jeźdźcy pokonywać będą parkury od 80 do 135 cm. Jak zawsze przy imprezach organizowanych przez KS Jumping Events, specjalne zmagania przewidziano dla amatorów w konkursie Grand Prix Amatorów. Kibice będą mogli podziwiać też najmłodszych na kucach. Na życzenie młodych adeptów sportu jeździeckiego, w niedzielnym konkursie dla kuców zawodnicy sami będą wybierać, które przeszkody skoczyć. Im trudniejszą przeszkodę wybiorą, tym zdobędą więcej diamentów. Atrakcją pozasportową tegorocznej majówki będzie występ grupy akrobatycznej ze Stada Ogierów w Sierakowie. Młodzi adepci sztuki jeździeckiej będą prezentować niesamowite sztuczki, dosiadając sympatycznych szarych koników polskich.

Jak zawsze na obrzeżach parkuru wiele atrakcji dla całych rodzin: darmowe przejażdżki na kucykach dla najmłodszych fanów Majówki (ufundowane przez radę osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki), mini parkur, place zabaw, stoiska gastronomiczne i handlowe.

Program Majówki z Koniem 2018

Poznań, plac sportowy przy ul. Gospodarskiej (os. Szczepankowo-Spławie)

Sobota 19 maja
Od 9.00 - konkursy w skokach przez przeszkody
17.00 - Joker Cup - konkurs w skokach z dwoma jokerami (wys. 130-140 cm).

od 14.00 do 18.00 - darmowe przejażdżki na kucykach

Niedziela 20 maja
Od 8.00 do 12.00 - konkursy w skokach przez przeszkody
12.00 - Speed Cup - konkurs szybkości (120 cm)
14.00 - "Zbieranie Diamentów" - konkurs dla dzieci na kucach - wyboru przeszkód
15.00 - Pokaz grupy ze Stada Ogierów w Sierakowie - jeździeckie sztuczki dzieci na konikach polskich.
16.00 - Grand Prix Majówki z koniem - konkurs o wysokość 135 cm z rozgrywką

od 11.00 do 14.00 i od 16.00 do 17.00 - darmowe przejażdżki na kucykach

W sobotę i niedzielę na obrzeżach parkuru: przejażdżki na kucykach, place zabaw, mini parkur, stoiska gastronomiczne i handlowe.