Medale dla Poznania podczas ME w taekwondo

Podczas rozgrywanych w rosyjskim Kazaniu mistrzostw Europy w taekwondo udanie zaprezentowali się reprezentanci OŚ AZS Poznań Karol Robak oraz Aleksandra Kowalczuk.

Karol Robak z medalem ME - źródło: facebook Karol Robak - grafika artykułu
Karol Robak z medalem ME - źródło: facebook Karol Robak

Poznański taekwondzista przed startem turnieju nie ukrywał, że jego celem jest zdobycie medalu. Po dobrym występie zajął 3.miejsce w kat. -68 kg zdobywając brązowy medal. Do lepszego wyniku zabrałko niewiele, gdyż Karol Robak swój półfinałowy pojedynek, w którym rywalem był Brytyjczych Christian McNeish przegrał w niewielkim stosunku w ostatnich sekundach walki.

Wynik urodzonego w Poznaniu zawodnika należy uznać za bardzo dobry, gdyż taekwondzista dopiero niedawno wrócił do dyspozycji po długiej kontuzji.

Warto dodać, że tego samego dnia medal wywalczyła również reprezentantka Polski Patrycja Adamkiewicz (kat. 57 kg).

Jeszcze lepszym występem może pochwalić się Aleksandra Kowalczuk z OŚ AZS Poznań, która została mistrzynią Europy seniorek w kat. +73 kg. W drodze do złota zawodniczka AZS Poznań pokonała Maevę Mellier, Olgę Iwanową oraz Biancę Walkden.