Puchar Polski 2019 - KS Sobieski Poznań

Od 1 do 2 lutego w Raciborzu odbył się Puchar Polski 2019 w Zapasach w Stylu Klasycznym. W  zawodach bardzo dobre występy odnotowali zawodnicy KS Sobieski Poznań, którzy wywalczyli pięć medali!

Bezkonkurencyjni okazali się  Edgar Babayan (kat. 77kg) i Gerard Kurniczak (kat. 97 kg) którzy wygrali wszyskie swoje pojedynki i zostali złotymi medalistami. Warto zauważyć że finał kat. 97 kg był wewnętrzną sprawą zawodników poznańskiego klubu gdyż na przeciw siebie stanęli dwaj zawodnicy z piątkowa -  Gerard Kurniczak vs Marcin Olejniczak. Wygrał mistrz świata i stypendysta Miasta Poznania Gerard Kurniczak.