Srebrny medal Patrycji Wyciszkiewicz w sztafecie

W dniach 1-4 marca w Birmingham odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiejaltetyce. Polacy podczas imprezy wywalczyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy) i w klasyfikacji medalowej zajęli 3. miejsce.

Wśród medalistów znalazła się reprezentantka OŚ AZS Poznań, stypendystka sportowa Miasta Poznań Patrycja Wyciszkiewicz. Zawodniczka poznańskiego AZSu wraz z Justyną Święty-Ersetic, Aleksandrą Gawroską i Małgorzatą Hołub-Kowalik w sztafecie 4x400m osiągnęły czas 3:26:09 i zajęły 3.miejsce. Ostatecznie jednak Polki mogą cieszyć się ze srebrnego medalu, ponieważ zdyskwalifikowana reprezentację Jamajki za błąd przy zmianie. Złoty medal zdobył Amerykanki.

Wszystkie medale Polski podczas HMŚ:

Sztafeta męska 4x400m - 1. miejsce i rekord świata (Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina)

Sztafeta żeńska 4x400m - 2. miejsce (Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gawroska, Małgorzata Hołub-Kowalik)