W najbliższą niedzielę na Golęcinie Pierwsza runda IMŚJ

ndywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na żużlu to cykl trzech zawodów. Pierwsza runda cyklu odbędzie się, 23 lipca w Poznaniu, na Stadionie POSiR Golęcin. Początek zawodów o godzinie 17.

Droga do tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów prowadziła przez trzy rundy eliminacyjne, które dobyły się w Pardubicach, Eskilstunie oraz Terenzano. Awans do turniejów głównych wywalczyło dwunastu zawodników, po czterech z każdej z nich. Z kolei trzech innych jeźdźców otrzymało stałe dzikie karty na występy w finałach.

zawodnik z pucharami - grafika artykułu
Foto organizator

Warto przypomnieć, iż wejściówki na największą żużlową imprezę ostatnich lat na Golęcinie wciąż są dostępne. Nabywać je można za pośrednictwem serwisu www.bit.ly/U21_Poznan_tickets

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

Miejsca numerowane - 30 zł

Miejsca nienumerowane - 20 zł

Bilet "junior" - 5 zł (nie dotyczy trybun numerowanych)

Dzieci do lat 6 - wchodzą bezpłatnie

Oficjalna lista startowa - I runda EKO-DIR FIM Speedway U21 World Championship:

1. (#222) Kacper Woryna (Polska)

2. (#73) Alexander Woentin (Szwecja) - to jeden z zawodników, który otrzymał stałą dziką kartę na tegoroczny cykl EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship. Urodzony w 2000r. reprezentant Szwecji jest najmłodszym uczestnikiem tegorocznej rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. O możliwość startów w turniejach głównych, Alexander Woentin walczył podczas półfinału w Eskilstunie. Dzięki dobrej postawie, został sklasyfikowany na piątej pozycji.

3. (#113) JevgenijsKostigovs (Łotwa)

4. (#101) Brady Kurtz (Australia)

5. (#505) Robert Lambert (Wielka Brytania) - miniona edycja IMŚJ była bardzo udana dla Brytyjczyka. Mimo dobrej dyspozycji i zdobyciu 37 punktów, o brązowy medal musiał walczyć w biegu dodatkowym z Jackiem Holderem. Ostatecznie, to właśnie "Ruthless" został trzecim juniorem świata.

6. (#115) Bartosz Smektała (Polska)

7. (#76) Lukas Fienhage (Niemcy) - z bardzo dobrej strony zaprezentował się w 1. Rundzie Kwalifikacyjnej IMŚJ. Na torze w czeskich Pardubicach reprezentant Niemiec zajął czwarte miejsce. Awans do finałów zapewnił sobie w wyścigu dodatkowym, w którym pokonał Jonasa Jeppesena.

8. (#16) Rafał Karczmarz (Polska) - Dzika Karta

9. (#114) Andreas Lyager Hansen (Dania)

10. (#133) Maksym Drabik (Polska)

11. (#1) Max Fricke (Australia) - Aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów jest bliski powtórzenia wyczynu swojego rodaka, Darcy'ego Warda, który w 2009 i 2010 roku stawał na najwyższym stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Po siedmiu latach, kolejnym "Kangurem", który ma szansę nawiązać do sukcesów Warda jest Max Fricke. Australijczyk pierwszy raz na ustach polskich kibiców pojawił się w 2014 roku, kiedy to podpisał kontrakt z Unibaksem Toruń. Pomimo dobrej postawy w sparingach, nie był w stanie przebić się do naszpikowanego gwiazdami składu. Został więc wypożyczony do ROW-u Rybnik, gdzie jego kariera nabrała rozpędu.

12. (#263) EduardKrcmar (Czechy)

13. (#124) Patrick Hansen (Dania)

14. (#463) Dominik Kubera (Polska) - żużlową licencję zdał w 2014r. w barwach Fogo Unii Leszno, a już rok później wystąpił w finale PGE Ekstraligi, w którym wywalczył dwa biegowe zwycięstwa. "Domi" to debiutant w tegorocznym cyklu EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, do którego awansował z półfinałów w czeskich Pardubicach, gdzie zajął trzecią pozycję.

15. (#96) Dimitri Bergé (Francja) -  21-letni zawodnik Stali Rzeszów nie przystępuje do cyklu w roli jednego z faworytów, ale z pewnością trzeba na niego zwrócić uwagę, gdyż już na poziomie Nice 1. Ligi Żużlowej pokazywał, że stać go na skuteczną jazdę.

16. (#25) Jack Holder (Australia) - to czwarty junior ubiegłorocznego cyklu IMŚJ. Najmłodszy z klanu Holderów jest jednym z trzech reprezentantów Australii, którzy wystartują w tegorocznej edycji EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship. Zeszłoroczna edycja była bardzo udana dla Jacka Holdera, który walczył o brązowy medal mistrzostw do ostatniego biegu całych zmagań. "Whooa" walczył o zajęcie najniższego miejsca na podium z Brytyjczykiem Robertem Lambertem, lecz ostatecznie musiał zadowolić się czwartą lokatą mistrzostw świata.