Za nami Halowe Derby Poznania

Magda Kamińska na Que Serando wygrała Grand Prix o nagrodę firmy Wechta podczas Halowych Derbów Poznania, które w miniony weekend odbyły się w Hali Hipodromu Wola. Finałowe zmagania przebiegły niezwykle emocjonująco.

zawodniczki na koniach podczas dekoracji
Fot. Asia Bręklewicz

W najważniejszym konkursie, Grand Prix 140 cm o nagrodę firmy Wechta zaledwie jedna para pokonała zarówno parkur podstawowy, jak i rozgrywkę bezbłędnie. Dokonała tego Magda Kamińska z KJ Avanti Opole na wałachu Que Serando. Co ważne, jest to pierwsza wygrana amazonki, w tej rangi konkursie. Do rozgrywki dostało się pięć par. Drugi wynik uzyskał Marcin Wesoły na klaczy Fauna KG, dla którego było to pierwsze Grand Prix przejechane bezbłędnie. Trzecie miejsce zajął Maksymilian Wechta na ogierze La Calidad. 

Finał średniej rundy należał do rodziny Kierznowskich. Najpierw, najlepszy wynik uzyskała młoda Ola Kierznowska na ogierze Iceberg ST. Startujący jako siedemnasty, tata Oli Hubert Kierznowski, wyprzedził swoją córkę ostatecznie wygrywając konkurs na ogierze Bailando. Trzecie miejsce zajął Rafał Krajewski na wałachu Cluseo.

Dużą rundę wygrał Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Satisfaction. Drugi najlepszy wynik miał Łukasz Piksa na La Casa, a trzecie miejsce zajęła Angelika Ojczenasz na Casquell. 

Łukasz Brzóska wygrał pierwszą klasę N, co stawia go w pozycji lidera rankingu Motyle Gali.