Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otwiera Laboratorium Innowacyjnych Technologii Obróbkowych

Laboratorium Innowacyjnych Technologii Obróbkowych (LITO) Wydziału Leśnego i Technologii Drewna, którego otwarcie miało miejsce 15 marca br., to nowoczesna przestrzeń edukacyjno-badawcza, wyposażona w najnowocześniejsze technologie obróbkowe branży drzewnej dostępne na rynku. To przełomowe przedsięwzięcie umożliwi studentom, badaczom i przedsiębiorcom zdobycie unikalnych doświadczeń w dziedzinie obrabiarek, programowania oraz przemysłowej cyfryzacji.

Koncert i wykład otwarty: "Sevdah i klasyka - połączenie tradycji i sztuki".

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na koncert i wykład duetu Dženana&Dženana pt. "Sevdah i klasyka - połączenie tradycji i sztuki". Wykład odbędzie się 20 marca 2024 r. o godz. 19:00 w Auli im. Stuligrosza na Akademii Muzycznej w Poznaniu, ul. Święty Marcin 87.

IV Dni Młodych Liderów Jakości

Komitet Organizacyjny IV DNI MŁODYCH LIDERÓW JAKOŚCI ma zaszczyt zaprosić Państwa w imieniu Instytutu Nauk o Jakości do udziału w konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 21 i 22 maja 2024 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 

Ranking akademickości polskich miast

Po raz drugi (pierwszy raz 5 lat temu) Polski Instytut Ekonomiczny opublikował Ranking akademickości polskich miast. Spośród wskaźników składających się na "Poziom akademickości" (opracowanych na podstawie Rankingu Perspektywy 2023), Poznań znalazł się na podium w kategoriach: "efektywność naukowa" i "warunki kształcenia". 

Akademicki Poznań na Targach Edukacyjnych

Co roku tysiące uczennic i uczniów zastanawiają się, jaką wybrać uczelnię i kierunek studiów. W podjęciu tej ważnej decyzji pomogą im Targi Edukacyjne, które rozpoczną się w Poznaniu 8 marca. Wydarzenie po raz kolejny przyciągnie na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich placówki edukacyjne  z Poznania i regionu Wielkopolski, jak również uczelnie z całego kraju.

Światowy Tydzień Mózgu w Poznaniu

15. Tydzień Mózgu w Poznaniu (w ramach Światowego Tygodnia Mózgu) odbędzie się w dniach 11-15 marca 2024 r. w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku w Poznaniu. Podczas pięciu spotkań dziesięciu naukowców, specjalistów z różnych dziedzin nauki będzie odkrywało przed nami tajemnice działania naszego układu nerwowego.

Uniwersytet Otwarty UAM - nowe kursy

Trwa rekrutacja na nowy trymestr zajęć w Uniwersytecie Otwartym UAM, ostatni w tym roku akademickim.  Sa to kursy i szkolenia dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski, od 16 roku życia aż po najstarszych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Zapisy przyjmowane będą do 11 marca. 

Wykład otwarty: "Wpływ doświadczenia w grze na instrumentach historycznych na wykonawstwo oraz interpretację na instrumentach współczesnych"

Wydział Instrumentalistyki, Wykonawstwa Historycznego, Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Prof. Huberta Rutkowskiego pt. "Wpływ doświadczenia w grze na instrumentach historycznych na wykonawstwo oraz interpretację na instrumentach współczesnych". Wykład odbędzie się 2 marca 2024 r. o godz. 12:00 w Sali Stuligrosza na Akademii Muzycznej.

UPP we współpracy z ZTM ułatwia codzienne podróże miejskie

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dowiedzą się teraz z łatwością kiedy ich autobus lub tramwaj odjedzie z okolicznego przystanku. To efekt inicjatywy Działu Marketingu i Komunikacji UPP, spowodowanej chęcią wspierania niskoemisyjnych form komunikacji. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest pierwszą poznańską uczelnią, która nawiązała taką współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego.

Studenckie Radio Meteor nadaje z nowego studia

Studenci otrzymują studio za miliony złotych, a wszystko w Światowy Dzień Radia! Oficjalne otwarcie zostało zaplanowane w dniu 12. urodzin radia. Część oficjalna odbędzie się w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa we wtorek od 18:30, natomiast aż do północy będzie można odwiedzać także kompleks radiowy oddalony od wydziału o 200 metrów.

Politechnika Poznańska testuje roboty kosmiczne

W ramach projektu Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych (OTRK) Politechnika Pozańska na Kampusie Kąkolewo wybudowała halę testową o powierzchni ogółem około 700m2 jako poligon doświadczalny testowania robotów mobilnych do zastosowań eksploracji kosmosu. Kopuła poligonu posiada specjalistyczną instalację projekcji 360° horyzontu planetarnego i sfery niebieskiej. 

Wiosenne staże w urzędzie

Ruszył nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich. Do 18 lutego można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka 90 miejsc. Staże potrwają cztery miesiące. 

Studenci zagraniczni w Polsce - konferencja na PP

W dniach 8-9 lutego 2024 r. w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska konferencja na temat strategii umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego - Studenci zagraniczni w Polsce.  Gospodarzem wydarzenia będzie Politechnika Poznańska.

Filmowa edukacja UPP - rusza nowy cykl na YouTube

Czy chrząszcze mogą zjadać plastik? Skąd się biorą klony jodły? Czy da się pozyskać energię z kolby kukurydzy? Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu rozpoczyna na swoim YouTube cykl odcinków, popularyzujących badania prowadzone na uczelni. Materiały powstały przy współpracy z w naukowcami ze wszystkich wydziałów UPP, dlatego odbiorcy znajdą tu różnorodną tematykę, od rolnictwa i leśnictwa aż do ekonomii. Filmy będą się pojawiać co miesiąc przez cały rok.

Konieczny. Na styk. Spotkanie z autorami i bohaterem książki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki "Konieczny. Na styk", które odbędzie się 24 stycznia br. o godz. 17:30 w Bibiotece Raczyńskich, plac Wolności 19.  W spotkaniu wezmą udział autorzy Piotr Kozanecki i Bartosz Paturej oraz bohater książki - najsłynniejszy, współczesny polski architekt Robert Konieczny, który zaprojektował Najlepszy Dom Świata i Najlepszą Przestrzeń Publiczną Europy.

Ruszył Program PoMost!

Studentki i studenci poznańskich uczelni publicznych mogą już korzystać z międzyuczelnianej wymiany w ramach programu PoMost. Jest to pierwszy tego typu projekt w skali kraju, który umożliwia osobom studiującym realizację wybranego przedmiotu na partnerskiej uczelni. Wymiana jest  możliwa dla studentów I i II stopnia studiów, studiów magisterskich, a także dla cudzoziemców. Program daje młodym ludziom duże większe możliwości rozwoju i poszerzania horyzontów, pokazuje również wyjątkową współpracę i integrację poznańskich uczelni. 

Znamy wyniki rankingu szkół "Perspektywy 2024"

Już po raz 26. miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking najlepszych polskich szkół ponadpodstawowych. Kolejny raz w pierwszej dziesiątce znajduje się Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji.

Strona 1 2 3 4