Zakończyła się XV edycja konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie.

Już po raz piętnasty Miasto przyznało nagrody za najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace doktorskie i magisterskie z dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania. Miasto pragnie w ten sposób włączać młodych naukowców w prace na rzecz miasta oraz promować osiągnięcia naukowe poznańskiego ośrodka akademickiego.

O niesłabnącej popularności tego konkursu świadczą liczby. Na XV edycję Konkursu wpłynęło 120 prac, w tym 73 prace magisterskie oraz 47 prac doktorskich. Przykładowe dziedziny to: architektura, nauki polityczne, ekonomia, prawo, ochrona środowiska, biologia, chemia, medycyna, informatyka (i wiele innych).

Decyzją Kapituły Nagrody w kategorii prac doktorskich przyznano 3 równorzędne nagrody w wysokości 8.000,00 zł oraz 5 honorowych wyróżnień, zaś w kategorii prac magisterskich 3 równorzędne nagrody w wysokości 4.000,00 zł oraz 6 honorowych wyróżnień. Łącznie w dotychczasowych edycjach Konkursu nagrodzono i wyróżniono 196 prac.

24 kwietnia 2019 r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników Konkursu. Nagrody i wyróżnienia wręczyli Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Przewodnicząca Kapituły, Zastępczyni Prezydenta Katarzyna Kierzek-Koperska.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, już teraz zapraszając na kolejną edycję Konkursu!

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, informacjami na temat Kapituły Nagrody oraz do pobrania wniosku zgłoszeniowego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej