Wykład otwarty: "Model Kawa - jak zrozumieć i zorganizować ludzkie życie? Czyli o spojrzeniu na ludzką biografię w metaforze rzeki"

Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Profesora Michaela K. Iwamy pt. "Model Kawa - jak zrozumieć i zorganizować ludzkie życie? Czyli o spojrzeniu na ludzką biografię w metaforze rzeki". Wykład odbędzie się 6 grudnia w Sali Rydygiera w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Przybyszewskiego 49. Początek o godz. 16.00.

"Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?" - promocja książki

Serdecznie zapraszamy na promocję książki "Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?". Spotkanie odbędzie się 30 listopada, o godz. 17.00 w Bramie Poznania, ul. Gdańska 2.
Książka to spojrzenie osób uczestniczących w konkursie z 2021 roku o tym samym tytule. To opowieści, które tworzą miasto.

Wykład otwarty: "Perfezione della moderna musica". Italian Ornamentation at the end of the XVI century between "Prima e Seconda Prattica"

Instytut Instrumentalistyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Pozaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład Prof. Olivii Centurioni pt. "Perfezione della moderna musica". Italian Ornamentation at the end of the XVI century between "Prima e Seconda Prattica". Wykład odbędzie się 22 listopada o godz. 18.00, w Sali Prezydenckiej w Akademii Muzycznej.  

Wykład otwarty: "Epigenetyka - jak reguluje ekspresję genów niezależnie od DNA"

Wydział Medyczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty dr Philippa Ratherta pt. "Epigenetyka - jak reguluje ekspresję genów niezależnie od DNA". Wykład odbędzie się 21 listopada o godz. 11:00 w Sali Różyckiego Collegium Anatomicum, ul. Święcickiego 6.

Inwestycja UCMW UPP w rozwój medycyny weterynaryjnej

W 2023 roku mija dokładnie 100 lat od śmierci Wilhelma Konrada Roentgena, pioniera medycyny i fizyki, który dokonał przełomowego odkrycia promieniowania rentgenowskiego. To okazja do refleksji nad ogromnym rozwojem, jaki nastąpił w tej dziedzinie i efektami tego postępu, z których możemy obecnie korzystać w nowo otwartej pracowni tomografii komputerowej, stomatologii i endoskopii Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UCMW UPP).

Wykład otwarty: "Numerical Simulations in Engineering and Applied Sciences"

Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Prof. Petera Wriggersa pt. "Numerical Simulations in Engineering and Applied Sciences". Wykład odbędzie się 13 listopada 2023 r. o godz. 13.30 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2, sala 123 BT.

Stypendia Miasta Poznania wręczone!

To już XVI edycja programu stypendialnego dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy decydują się podjąć naukę na poznańskich uczelniach. W tym roku wyróżnionych zostało niemal 30 osób. Otrzymają oni comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości do 1 600 zł. 

Poznań będzie mieć nową Strategię Akademicką i Naukową

Początek roku akademickiego to zawsze wielka radość dla całego Poznania. Akademickość to jeden z najważniejszych czynników rozwoju stolicy Wielkopolski. Ten rok będzie szczególny - rozpoczną się prace nad aktualizacją Strategii Akademickiej i Naukowej Miasta Poznania.

Wykład otwarty: "An Ecology of Intimacies: On Lichens & Eros"

Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty prof. Forresta Gandera pod tytułem "An Ecology of Intimacies: On Lichens & Eros", który odbędzie się 26 października (czwartek) o godzinie 17.45 w Auli Collegium Heliodori Święcicki, ul. Grunwaldzka 6.

PoMOST przez uczelnie

12 października 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu podpisano porozumienie wszystkich poznańskich, publicznych uczelni ws. projektu PoMost. To pierwszy tego typu projekt w Polsce. Umożliwia on studentom realizację wybranego przedmiotu (z wyjątkiem zajęć WF i z języków obcych) na innej uczelni w Poznaniu. Wymiana będzie możliwa dla studentów I i II stopnia studiów, studiów magisterskich, a także dla cudzoziemców. Program daje studentom duże większe możliwości rozwoju i poszerzania horyzontów, pokazuje również wyjątkową współpracę i integrację poznańskich uczelni. Program ruszy w semestrze letnim.

Wykłady otwarte: "Refugeedom: Lonely but Not Alone": A Lesson in Looking, or Visibilisation i "It's About Time! Reflections on Urgency"

Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa UAM wraz z Wydziałem Nauk o Sztuce UAM oraz Miasto Poznań zapraszają na dwa wykłady otwarte Prof. Mieki Bal:

16.10.2023, godz. 11:30  - wykład pt. "Refugeedom: Lonely but Not Alone": A Lesson in Looking, or Visibilisation - Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa, ul. Szamarzewskiego 89, Poznań, budynek D, sala 004 ("kinowa"),

17.10.2023, godz. 19:00 - wykład pt. "It's About Time! Reflections on Urgency"  - CK Zamek, Kino Pałacowe ul. Święty Marcin 80/82.  

Wykłady połączone będą z projekcją filmu "Refugeedom: Lonely but Not Alone" (2023) autorstwa Mieke Bal i Leny Verhoeff.

Konkurs Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

To już XX edycja konkursu. Miasto przyzna nagrody za najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione w latach 2022-2023 na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych. Do konkursu mogą być zgłaszane prace doktorskie i magisterskie z dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania. Miasto pragnie w ten sposób włączać młodych naukowców w prace na rzecz miasta oraz promować osiągnięcia naukowe poznańskiego ośrodka akademickiego. 

Euroasmus and Friends Cup 2023

Ponad 80 uczestników z 8 państw - dziedzictwo UEFA EURO 2012 wciąż żywe w Poznaniu! Zainaugurowany w 2012 EUROASMUS AND FRIENDS CUP w tym roku odbędzie się po raz 10.
Już w najbliższy czwartek 12 października na boisku Ośrodka POSiR Rataje (os. Piastowskie 106A) odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej EUROASMUS AND FRIENDS CUP 2023.

Wybory 2023 - ważne informacje dla studentek i studentów

Za niecałe dwa tygodnie Polacy oddadzą swoje głosy w wyborach do Sejmu i Senatu, a także w referendum ogólnokrajowym. Osoby, które chcą dopisać się do spisu wyborców lub pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania powinny pamiętać, że mają czas na załatwienie formalności tylko do 12 października.

Targi Edukacji Zagranicznej

Myślisz o studiach lub szkole średniej za granicą, nauce w jednym z europejskich krajów, Kanadzie lub USA? Nie wiesz jak zaplanować swoją edukację za granicą, jak uzyskać stypendium, przejść przez procedury i jaką uczelnię wybrać?

Studencki bilet semestralny

Zaczynasz studia w Poznaniu i chcesz korzystać z atrakcyjnego cenowo Biletu Semestralnego? Sprawdź jak to zrobić!

Strona 1 2 169