Instytut Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty wybitnej chińskiej kaligrafki Zhang Chunqin pt. "Współczesna kaligrafia chińska". Wykład odbędzie się 27 kwietnia o godz. 11:00 w Ogrodzie Botanicznym w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym (wejście przez bramę główną od strony ul. Dąbrowskiego oraz przez furtkę przy parkingu dla Zwiedzających). Wykład będzie tłumaczony na żywo z języka chińskiego na język polski.

W dniach 12-14 kwietnia 2024r. w Los Angeles w USA odbyły się sponsorowane m.in. przez firmę Lockheed Martin (producenta samolotów F-16 i F-35), ANSYS, Solid Works i Tesla zawody Society of Automotive Engineers SAE Aero Design West, w których drużyna Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej bierze udział od 2008 roku. Start reprezentacji w zawodach wsparło Miasto Poznań. 

Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty pt. "Eighteenth-Century Literary Celebrity and Adaptation in the Twenty-First Century: A Virtual Museum of Laurence Sterne", który wygłosi dr Mary Newbould. Wykład odbędzie się 23 kwietnia o godz. 16.45 w Auli Collegium Heliodori Święcicki, ul. Grunwaldzka 6. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim i będzie tłumaczony na język polski.

Wydzial Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszaja na wykład otwarty Prof. Gojko Tešića pt. "W tamtym świecie, w tamtym czasie...Nasze postrzeganie polskiej literatury i kultury w byłej Jugosławii". Wykład odbędzie się 11 kwietnia  o godz. 15:30 w Collegium Maius, Salon Mickiewicza pod Kopułą, ul. Fredry 10.

Dzień teleturniejów, warsztaty wokalne, zielone przestrzenie i  kampania społeczna - to tylko niektóre z pomysłów młodych poznaniaków, które zostaną zrealizowane dzięki "Funduszowi Samorządów Uczniowskich". W tegorocznej, VII już odsłonie miejskiego konkursu dofinansowanie otrzymają 33 szkolne projekty.

Strona 1 2 3 4