Czym jest dla Ciebie Poznań? Konkurs

Czym było, jest i może być dla Ciebie miasto Poznań? To hasło konkursu, w którym udział może wziąć każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania, a także osoby żyjące poza tym miastem, ale związane z nim na różne sposoby. Wśród wszystkich, którzy nadeślą prace, rozlosowane będą nagrody, a autorzy i autorki dwóch najlepszych zdobędą po 3 tysiące zł.

Podstawą oceny nadesłanych wypowiedzi będzie wyłącznie ich szczerość, dokładność i szczegółowość.

Wykład otwarty pt."Od tradycyjnej grafiki japońskiej Ukiyo-e do współczesnego komiksu manga"

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty pt." Od tradycyjnej grafiki japońskiej Ukiyo-e do współczesnego komiksu manga" który poprowadzi prof. Hiroshi Kinoshita - wykładowca mangi na Uniwersytecie Sojo w Japonii. Wykład odbędzie się online 27 czerwca o godz. 10:00.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się tutaj

Annual Conference of the Austrian Studies Association

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest organizatorem międzynarodowej konferencji "Annual Conference of the Austrian Studies Association", p.t. Nationale und postnationale Perspektiven in/aus/auf Österreich, która odbędzie się w terminie 30 czerwca do 3 lipca 2021 r. w Poznaniu, 

Stypendia dla młodych badaczek i badaczy przyznane

Miasto uhonorowało dokonania poznańskich badaczek i badaczy, którzy nie ukończyli 30. roku życia. W tym roku stypendia otrzyma 13 osób, mogących się już pochwalić imponującym dorobkiem naukowym. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się we wtorek, 22 czerwca na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. 

Dni Młodych Liderów Jakości

W dniach 10-11 czerwca 2021 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w  Poznaniu, odbędą się inauguracyjne I Dni Młodych Liderów Jakości organizowane w ramach Dni Instytutu Nauk o Jakości.

Ruszył nowy nabór na staże w UMP!

Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na letnie staże. Dostępne są 82 miejsca w biurach/wydziałach Urzędu Miasta Poznania, 3 miejsca w Poznańskim Centrum Świadczeń oraz 3 miejsca w Zarządzie Geodezji Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Porozmawiajmy o Poznaniu

Na portalu Bazy Danych Miasta pojawił się najnowszy "Raport o stanie miasta Poznania za 2020 rok". 15 czerwca podczas sesji będą o nim dyskutować radni miejscy. W debacie mogą również wziąć udział poznanianki i poznaniacy, którzy zgłoszą taką chęć przewodniczącemu rady.

Poznańska Nagroda Literacka przyznana

Jan Gondowicz, eseista, krytyk literacki i tłumacz został laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza w tegorocznej edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej. Podczas uroczystej gali ogłoszono także nazwisko zdobywcy Stypendium im. Stanisława Barańczaka - jest nim Igor Jarek.

Powstał "Pojęciownik równościowy"

Od "ableizmu" do "zakazu dyskryminacji" - tak w dużym skrócie można opisać "Pojęciownik równościowy" - poradnik językowy, stworzony przez Zespół ds. polityki równości i różnorodności. Znalazło się tam ponad 100 pojęć i definicji istotnych w niedyskryminującej komunikacji, wrażliwej na różnorodność - uszeregowanych od A do Z. To propozycja magistratu dla wszystkich osób, które chcą, aby ich język nie ranił innych ludzi.

Studenckie Noble dla studentek z Poznania

Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostały laureatkami tegorocznego konkursu Studencki Nobel. Uczącą się na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Antoninę Tosiek nagrodzono w kategorii Dziennikarstwo i Literatura. Julia Orłowska z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zwyciężyła w kategorii Działalność Społeczna. 

Wykład otwarty - "The Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge. A symbol of the witnessed development of modern China"

Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Prof. Herberta Manga pt. "The Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge. A symbol of the witnessed development of modern China". Wykład przedstawi niezwykłe inżynierskie rozwiązanie mostu i tunelu jakie stanowi Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge. Spotkanie odbędzie się online 1 czerwca 2021 roku o godzinie 11:00.

XXIV Debata Akademicka - Kryptowaluty: Technologia przyszłości czy wiedza tajemna?

Czym są kryptowaluty i czy ten sposób inwestowania zarezerwowany jest dla wtajemniczonych? Jak te niematerialne pieniądze zmieniają współczesny świat? Jaka jest ich przyszłość? W poniedziałek 24 maja br., o godz. 17:00, na kanale YouTube Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zapraszamy na transmisję z XXIV Debaty Akademickiej pod patronatem Rektorów UAM i UEP, której tematem będą kryptowaluty. 

Federacja poznańskich uczelni w 2023 roku

1 stycznia 2023 roku - to planowany termin utworzenia federacji poznańskich uczelni publicznych. Taką zapowiedź przedstawiła Rada ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego przy Kolegium Rektorów Miasta Poznania na powstałej właśnie stronie internetowej Kolegium: krmp.edu.pl.

Strona 1 2 158