Naukowcy z UAM będą współpracować z Wikipedią
 

UAM rozpoczyna współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, jedynym oficjalnym przedstawicielem Wikimedia Foundation. Naukowcy z uniwersytetu będą mieli możliwość edytowania w Wikipedii haseł przedmiotowych, biograficznych, Wikisłowników, a także wprowadzenia do internetowej encyklopedii nowych haseł bądź poprawienia zagadnień z zakresu swoich zainteresowań badawczych.

Wielkopolski Salon Maturzystów on-line
 

23 września odbędzie się Wielkopolski Salon Maturzystów,  w formule on-line. W ramach wydarzenia będzie można wysłuchać wykładów  ekspertów na temat matury, zapoznać się z prezentacjami uczelni na temat oferty i zasad przyjęć na studia w 2021 roku oraz wziąć udział w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów. Przewidziano także warsztaty, konsultacje on-line z przedstawicielami uczelni oraz wirtualne spacery po kampusach.

Forum Rozwoju Miast 2020 - ruszyła rejestracja
 

Ruszyła rejestracja na Forum Rozwoju Miast. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa - podczas pierwszych dwóch dni będzie można wziąć udział w debatach i prelekcjach online oraz posłuchać zaproszonych gości z całego świata. Trzeci dzień to konferencja na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Uniwersytet Otwarty UAM - nowa oferta
 

Uniwersytet Otwarty UAM przygotował ofertę na rok akademicki 2020/2021. Lista dostępnych kursów będzie dostępna na stronie Uniwersytetu od 18 września. O zakwalifikowaniu się na kurs zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Uniwersytet w czasach pandemii - konferencja
 

24 września odbędzie się zdalna konferencja "Uniwersytet w czasach pandemii: nauka, dydaktyka, administracja", podczas której uczestnicy będą mieli okazję dyskutować o problemach w czasach pandemii w szerokim kontekście.

UAM i Miasto Poznań wymieniają grunty w ramach współpracy
 

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Bartosz Guss, podpisali dwa akty notarialne regulujące stan prawny działek na Morasku. Porozumienie to wynik partnerskiej współpracy pomiędzy władzą samorządową i uczelnianą.

Poznański zespół zwyciężył w Enactus Poland Competition
 

Studenckie Koło Naukowe "Enactus" Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu  z projektem "DiaBite" drugi raz z rzędu wygrało konkurs Enactus Poland Competition i będzie reprezentować Polskę na szczeblu międzynarodowym. Po ubiegłorocznym wyjeździe do Doliny Krzemowej w USA, tym razem z zespołami z innych krajów polscy studenci będą rywalizować w Holandii.

Nowe i unikatowe kierunki studiów w Poznaniu
 

Na poznańskich uczelniach trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Kandydaci mogą wybierać spośród ponad dwustu kierunków studiów, prowadzonych na 23 uczelniach. Szkoły wyższe stale wzbogacają swoją ofertę, wprowadzając nowe, często unikatowe, kierunki.

Stypendia dla stażystów poznańskich firm
 

Ruszyła nowa edycja programu stypendialnego, do którego Miasto Poznań zaprasza poznańskich pracodawców oraz studentów i studentki poznańskich uczelni. Stypendium Miasta Poznania w wysokości 6 tys. zł przyznawane jest na maksymalnie 6 miesięcy.

"Studenckie Śniadania" zachęcają do studiowania w Poznaniu
 

Jak żyje się w mieście akademickim? Co mają do zaoferowania szkoły wyższe w stolicy Wielkopolski? Dlaczego wybrali akurat tę uczelnię oraz kierunek? Na te i inne pytania w piątek odpowiedzieli studenci poznańskich uczelni podczas pierwszej transmisji z cyklu "Studenckie Śniadania". Organizatorzy zapowiadają kolejne.

UNIWERSYTET SUKCESU II edycja
 

Rozpoczął się projekt Uniwersytet Sukcesu. Jest to edukacyjny program  zawodowy skierowany do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Program skupia się głównie na osobach, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej albo osobistej. Jego celem jest wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe i umiejętności komunikacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie. Uczestniczki programu mają nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż lat 25.

Prof. Bogumiła Kaniewska nowym rektorem UAM
 

W poniedziałek, 29 czerwca 2020 roku, kolegium elektorów wybrało kolejnego rektora w historii UAM. Po raz pierwszy została nim kobieta - prof. Bogumiła Kaniewska. Za wyborem literaturoznawczyni, polonistki, tłumaczki, a do tej pory prorektorki ds. studenckich opowiedziało się 132 spośród 210 elektorów. Kontrkandydat, fizyk prof. Ryszard Naskręcki uzyskał76głosów elektorów. Kadencja nowych władz rektorskich rozpocznie się 1 września.

Strona 1 2 154