Zapisy na Uniwersytet Otwarty UAM
 

Rozpoczęły się zapisy na kursy wiosenne w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM. W ofercie jest blisko 90 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich lat oraz ponad 40 zupełnie nowych. Oferowane są zarówno specjalistyczne kursy i szkolenia, jak i interesujące wykłady, warsztaty i laboratoria.

Sukces UAM
 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pomyślnie zakończył procedurę  międzynarodowej ewaluacji instytucjonalnej   (Institutional Evaluation Programme, EUA-IEP) która przeprowadzona została przez ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (European University Association, EUA), największej organizacji zrzeszającej uniwersytety w Europie.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
 

Ponad 100 uczniów i uczennic z klas 4-6 będzie mogło uczestniczyć w nieodpłatnych zajęciach online z ekonomii, podstaw biznesu i przywództwa prowadzonych przez wykładowców akademickich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Debata "Język w kryzysie"
 

W najbliższą sobotę, 20 lutego 2021 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego spotkają się osoby, które mają znaczący wpływ na tworzenie polskiej wspólnoty językowej. Wśród uczestników wydarzenia będą m.in. profesorowie: Andrzej Markowski, Jerzy Bralczyk, literaturoznawca i pisarz Michał Rusinek oraz dziennikarz Kuba Strzyczkowski.

Młodzieżowa rewolucja? - debata akademicka
 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zapraszają do oglądania XXII Debaty Akademickiej pt. "Młodzieżowa rewolucja?". Debata odbędzie się w poniedziałek 22 lutego o godz. 17.00, w wersji on-line na You Tube Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Ruszył nabór na wiosenne staże w UMP!
 

Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na wiosenne staże. Dostępnych jest 75 miejsc w biurach/wydziałach Urzędu Miasta Poznania, 10 miejsc w Poznańskim Centrum Świadczeń oraz 2 miejsca w Zarządzie Geodezji Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Uniwersytet z imieniem wieszcza już 65 lat
 

65 lat temu Uniwersytet w Poznaniu zyskał imię Adama Mickiewicza. 11 lutego 1956 roku odbyła się uroczystość nadania uczelni imienia wieszcza, co było możliwe na podstawie Uchwały Rady Ministrów z grudnia roku 1955. Wcześniej UAM nosił nazwę Uniwersytet Poznański. 

Nabór do programu Mieszkanie dla Absolwenta
 

POZNAŃSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SP. Z O.O. ogłasza nabór uzupełniający wniosków na mieszkania 1 i 2 pokojowe do programu  "Mieszkanie dla Absolwenta". Nabór wniosków trwa od 15.02.2021 r. do 05.03.2021 r.

Poznańska Nagroda Literacka po raz siódmy
 

Prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zapraszają do udziału w kolejnej edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nagroda w obu kategoriach - im. Adama Mickiewicza za całokształt dorobku oraz Stypendium im. Stanisława Barańczaka dla twórców, którzy nie ukończyli 35. roku życia - zostanie przyznana po raz siódmy.

Webinarium z okazji Dnia Mokradeł
 

2 lutego na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł (ang. World Wetland Day). W tym roku, w 50. rocznicę podpisania konwencji o obszarach wodno-błotnych tzw. konwencji ramsarskiej, przebiega on pod hasłem "Woda, mokradła i życie".

Wyścig kwantowy z udziałem naukowców UAM
 

Osiem jednostek naukowych, w tym UAM, podpisało właśnie list intencyjny dot. współpracy w zakresie wykorzystania technologii kwantowych. Oprócz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wśród sygnatariuszy listu są: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Wrocławska oraz Instytut Fizyki PAN.

Z pomocą dzikim ptakom i ssakom
 

Specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego przez kolejne trzy lata będą zajmować się dzikimi ptakami oraz małymi ssakami wolno żyjącymi z terenu Poznania - Miasto podpisało kolejną umowę na funkcjonowanie ośrodka leczenia i rehabilitacji zwierząt.

Budowa akademika na Morasku
 

Na kampusie Morasko ruszyły przygotowania do rozpoczęcia budowy domu studenckiego. Plac został przekazany wykonawcy, a teren jest ogradzany, trwają też prace porządkowe. Roboty budowlane rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Dom studencki stanie obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Centrum Zaawansowanych Technologii. Jego budowa potrwa prawie 2 lata, kosztować będzie ponad 53 mln złotych. 

Stypendia dla studentów z Białorusi
 

Studenci i studentki poznańskich uczelni pochodzący z Białorusi otrzymają w tym roku stypendia ufundowane przez samorządy. Ze wsparcia skorzysta 55 osób. Urząd miasta, starostwo powiatowe i urząd marszałkowski przeznaczą na ten cel łącznie blisko 500 tys. zł.

Stypendia na staże w firmach
 

Miasto Poznań otworzyło nabór w szóstej edycji programu STYPENDIA NA STAŻE. Tegoroczny budżet pozwoli na sfinansowanie 13 miejsc stażowych w poznańskich firmach dla studentów poznańskich uczelni.

Światowy Dzień Logiki
 

Wybitny polski logik i filozof, Roman Suszko będzie bohaterem tegorocznych obchodów na UAM Światowego Dnia Logiki. Z tej okazji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Łódzki organizują zdalną dwudniową konferencję. Pierwszego dnia, 14 stycznia, uczestnicy uczczą pamięć właśnie Romana Suszki. Drugi dzień, 15 stycznia, poświęcony będzie pamięci Jana Gregorowicza, logika załużonego dla UŁ.

Poznaliśmy logo Centrum Szyfrów Enigma
 

To część rozbudowanego systemu identyfikacji i komunikacji wizualnej nowej instytucji kultury. Logo inspirowane jest płachtami Zygalskiego, czyli jednym z narzędzi stosowanych do złamania kodu niemieckiej maszyn szyfrującej.

Strona 1 2 156