Harmonogram wykładów "Akademicki Poznań" 2023/2024

Prof. Hubert Rutkowski

Wydział Instrumentalistyki, Wykonawstwa Historycznego, Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Prof. Huberta Rutkowskiego pt. "Wpływ doświadczenia w grze na instrumentach historycznych na wykonawstwo oraz interpretację na instrumentach współczesnych". Wykład odbędzie się 2 marca 2024 r. o godz. 12:00 w Sali Stuligrosza na Akademii Muzycznej.


Aapo Häkkinen

Instytut Instrumentalistyki Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Miasto Poznań serdecznie zapraszają na wykład otwarty pt. "Bachowie I klawikord - The Bach Family and the clavichord", który poprowadzi wybitny i ceniony klawesynista i klawikordzista Aapo Häkkinen. Wykład odbędzie się w Sali Prezydenckiej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w dniu 11 grudnia 2023 r. o godz. 10.00.


Prof. Michael Iwama 

Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Profesora Michaela K. Iwamy pt. "Model Kawa - jak zrozumieć i zorganizować ludzkie życie? Czyli o spojrzeniu na ludzką biografię w metaforze rzeki". Wykład odbędzie się 6 grudnia w Sali Rydygiera w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Przybyszewskiego 49. Początek o godz. 16.00.


Prof. Olivia Centurioni 

Instytut Instrumentalistyki Akademii Muzycznej oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład Prof. Olivii Centurioni pt. "Perfezione della moderna musica". Italian Ornamentation at the end of the XVI century between "Prima e Seconda Prattica". Wykład odbędzie się 23 listopada o godz. 18.00, w Willi przy ul. Wieniawskiego 3 w Poznaniu.


Prof. Philipp Rathert

Wydział Medyczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty dr Philippa Ratherta pt. "Epigenetyka - jak reguluje ekspresję genów niezależnie od DNA". Wykład odbędzie się 21 listopada o godz. 11:00 w Sali Różyckiego Collegium Anatomicum, ul. Święcickiego 6.


Prof. Anne Peters

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty prof. Anny Peters pt. "The Russian invasion in Ukraine: An anti-constitutional moment in international law". Wykład odbędzie się 21 listopada o godz. 16:00 w auli prof. Z. Ziembińskiego, Collegium Iuridicum Novum, Al. Niepodległości 53 w Poznaniu.


Prof. Peter Wriggers

Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Prof. Petera Wriggersa pt. "Numerical Simulations in Engineering and Applied Sciences". Wykład odbędzie się 13 listopada 2023r. o godz. 13.30 w Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, sala 123 BT.


Forrest Gander

Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty prof. Forresta Gandera pod tytułem "An Ecology of Intimacies: On Lichens & Eros", który odbędzie się 26 października (czwartek) o godzinie 17.45 w Auli Collegium Heliodori Święcicki, ul. Grunwaldzka 6.


Prof. Mieke Bal 

Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa wraz z Wydziałem Nauk o Sztuce oraz Miasto Poznań zapraszają na dwa wykłady otwarte Prof. Mieki Bal:

16.10.2023 - pt. "Refugeedom: Lonely but Not Alone": A Lesson in Looking, or Visibilisation o godz. 11:30 Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa, ul. Szamarzewskiego 89, Poznań, budynek D, sala 004 ("kinowa")

17.10.2023 - pt. "It's About Time! Reflections on Urgency" o godz. 19:00 w CK Zamek, Kino Pałacowe ul. Święty Marcin 80/82.  

Wykłady połączone będą z projekcją filmu "Refugeedom: Lonely but Not Alone" (2023) autorstwa Mieke Bal i Leny Verhoeff.


Prof. John Vervaeke 

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty prof. Johna Vervaeke pt. "Neoplatonizm i kognitywistyka w romantycznym odrodzeniu u Owena Barfielda". Wykład odbędzie się 29 września 2023 r. o godz. 18:00 w  Collegium Maius, ul. Fredry 10.       

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej