Debaty oksfordzkie o UE

"Team Europe & the art of debate" - już po raz trzeci rusza edycja wyjątkowych turniejów dla studentów uczelni wyższych, w których orężem są zdolności oratorskie i umiejętność argumentacji. Celem projektu, który realizuje Przedstawicielstwo KE w Polsce, jest zaangażowanie młodych Polaków w debatę na temat przyszłości Europy. W tym roku debaty odbędą się w dwóch miastach - Poznaniu i Lublinie. Nagrodą dla najlepszych jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Debaty oksfordzkie o UE
Debaty oksfordzkie o UE

"Team Europe & the art of debate" rozpocznie się w marcu 2018 roku i potrwa dwa miesiące. Pierwszy krok to utworzenie 4-osobowej drużyny, która weźmie udział w jednej z debat eliminacyjnych. Dwa najlepsze zespoły zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Termin zgłoszeń:

Poznań - do 6 marca (piątek) cde@amu.edu.pl

Lublin - do 17 marca (sobota) debaty.teameurope@umcs.pl

Debaty będą przeprowadzane zgodnie z zasadami przyjętymi podczas Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. To rodzaj dyskusji o ustrukturyzowanym przebiegu, gdzie podstawą jest kultura wypowiedzi i szacunek wobec oponentów. Drużyny polemizują nad tezą, która dotyczy problematyki europejskiej, mogą to być zagadnienia społeczne, polityczne lub gospodarcze.

Uczestnicy otrzymają mentorskie wsparcie od ekspertów, profesorów z najlepszych polskich uczelni, członków sieci Team Europe. Udział w debatach nie tylko podniesie poziom wiedzy uczestników w dziedzinie polityk UE, ale także umożliwi pozyskanie wielu wartościowych umiejętności w zakresie komunikacji i sztuki wypowiedzi.