Fura szczęścia

Już po raz siódmy w swoją charytatywną podróż rusza "Fura szczęścia". Fura Szczęścia to projekt charytatywny realizowany przez studentów specjalizacji Komunikacja w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Tegoroczna Fura Szczęścia jedzie dla Podopiecznych Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu, a jej głównym celem jest zebranie potrzebnych środków na wybudowanie altany, dzięki której młodzież będzie mogła zapomnieć o Internecie i wirtualnym świecie.

Fura szczęścia
Fura szczęścia

Większość młodzieży przebywającej w Domu Dziecka jest w przedziale wiekowym 10-14 lat. Są to osoby, które są w fazie dojrzewania i potrzebują kontaktu z ludźmi, którzy będą mogli ich zainspirować, wskazać kierunek, w którym mogliby zmierzać.

W ramach projektu Fura Szczęścia 2018 odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Pierwsze z nich, Fura Czekolady - osłodźmy dzieciom święta, już się odbyło i zakończyło się sukcesem. Studenci UEP zebrali ponad 50 kg słodyczy. W Wielki Czwartek przekazali je do Domu Dziecka nr 3 i wspólnie z opiekunami zadecydowali, że ich częścią podzielą się również z Grupą Animacji Społecznej ,,Rezerwat".

Od 1 kwietnia do 30 kwietnia można wspomóc Furę Szczęścia przez zjedzenie pysznego sernika serwowanego przez Werandę Lunch&Wine, Zieloną Werandę oraz Werandę Cafe. Złotówka ze sprzedaży każdego sernika zostanie przekazana na Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu.

Kolejne wydarzenie wchodzące w skład Fury Szczęścia, to Fifa18 Student Cup. W turnieju bierze udział 32 zawodników, którzy będą rywalizować 12 kwietnia w Cybermachinie. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy, nie tylko gracze.

Poza pojedynkiem Podopiecznych Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu można wesprzeć również poprzez kupno drinka, skomponowanego specjalnie na cześć Fury Szczęścia. Część dochodu z jego zakupu zostanie przeznaczona na Młodzież wychowującą się w Domu Dziecka nr 3. W ramach Fifa18 Student Cup przewidziane są nagrody dla graczy, oferowane przez naszych sponsorów Komputronik oraz Cex.

Następną atrakcją, organizowaną w ramach Fury Szczęścia jest Fura Pytań, czyli PubQuiz, który odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 20:00 w Hadesie. Jego tematyka będzie ogólna, ale ze względu na to, że studenci należący do projektu studiują na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, jedna kategoria będzie o tematyce ekonomicznej. Koszt wejściówki, to 5 zł.