Projektanci Innowacji - bezpłatne warsztaty dla studentów

W sześciu polskich miastach odbędą się warsztaty w ramach Projektantów Innowacji PFR. Program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać i pracować nad obecnymi i przyszłymi pomysłami - przede wszystkim do osób uczących się i studentów. W Poznaniu warsztaty odbędą się w dniach 3-4 grudnia 2018.

Projektanci Innowacji - bezpłatne warsztaty dla studentów
Projektanci Innowacji - bezpłatne warsztaty dla studentów

Kreatywność jest jak jazda na rowerze - można się jej nauczyć. Podobnie jest z jedzeniem pałeczkami czy gotowaniem. Pod tymi hasłami Google i Polski Fundusz Rozwoju wspólnie uruchomili ogólnopolski projekt edukacyjny Projektanci Innowacji PFR. To cykl bezpłatnych warsztatów prowadzonych w polskich miastach, na których wykwalifikowani trenerzy uczą kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych pomysłów metodą design thinking.

Design thinking to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu. Tą metodą na co dzień posługują się przy tworzeniu innowacyjnych produktów pracownicy Google, którzy teraz podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami warsztatów. Wykwalifikowani trenerzy pokażą, jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.