Afrykamera 2008

Kino Railato, ul. Dąbrowskiego

Kino Rialto zaprasza na Przegląd Filmów "Afrykamera 2008". Przegląd rozpocznie się w najbliższą sobotę (27.09) i potrwa do czwartku (02.10).
Seanse odbywać się będą codziennie o godzinie 19. W programie są także: występ bębniarzy, wykłady afrykanistów oraz spotkania z attache kulturalnym Ambasady RPA w Polsce, Willie van der Westhuizen (wtorek) oraz Mamadou Dioufem, wokalistą i dziennikarzem muzycznym pochodzącym z Senegalu (czwartek).

Towaroznawstwo - Opakowania - Logistyka - konferencja

al. Niepodległości

Katedra Towaroznawstwa Przemysłowego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Instytut Logistyki i Magazynowania zapraszają do wzięcia udziału w konferencji "Towaroznawstwo - Opakowania - Logistyka - konferencja".
Konferencja poświęcona będzie podstawowym problemom naukowym z zakresu towaroznawstwa, opakowalnictwa i logistyki. Zaprezentowane zostaną prace zarówno o charakterze teoretycznym jak i przedstawiające rozwiązania praktyczne.
Konferencja odbędzie się 17 września w budynku głównym AE przy al. Niepodległości.

"Konkurencyjność przedsiębiorstw, regionów i państw Europy. Konsekwencje dla rozwoju i spójności Unii Europejskiej"

al. Niepodległości

Akademia Ekonomiczna w Poznaniu jest współorganizatorem międzynarodowej konferencji sieci badawczej PGV "Konkurencyjność przedsiębiorstw, regionów i państw Europy. Konsekwencje dla rozwoju i spójności Unii Europejskiej".
Sieć PGV (Pays du Groupe de Vysehrad) łączy ośrodki naukowe, gospodarcze, decyzyjne Unii Europejskiej, w szczególności z krajów grupy Wyszehradzkiej, wokół kwestii przemian gospodarczych i społecznych w regionie. Uczestniczy w niej 140 członków z 69 europejskich ośrodków. Koordynacją sieci zajmuje się Międzynarodowy Komitet Pilotażowy, którego przewodniczącym jest prof. Claude Martin z Uniwersytetu Pierre Mendes France w Grenoble, Francja.
Cechą sieci jest interdyscyplinarne podejście związane z adaptacją poszczególnych krajów do integracji i funkcjonowania w Unii Europejskiej. Tematyka badawcza obejmuje zjawiska ekonomiczne i społeczne w ujęciu makro- oraz mikroekonomicznym. Od 1994 roku sieć PGV regularnie organizuje konferencje międzynarodowe, umożliwiające prezentację wyników badań prowadzonych w sieci. Dotychczas wydano 13 publikacji naukowych.
Konferencja odbędzie się w dniach 11 -13 września w gmachu główny Akademii Ekonomicznej przy al. Niepoedległości.

Drzwi otwarte Akademii Ekonomicznej

al. Niepodległości

Dla wszystkich osób zainteresowanych studiami Akademia Ekonomiczna organizuje pierwsze w nowym roku szkolnym Drzwi otwarte. Impreza odbędzie się 21 września. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany dorobek uczelni, zasady rekrutacji oraz ofertę kierunków i specjalności.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w gmachu głównym AE przy al. Niepodległości.

Akademia Ekonomiczna w liczbach:

Rok założenia: 1926

Liczba specjalności 53

Liczba studentów: 12100

Liczba kadry naukowo dydaktycznej: 547

Design = innowacja

ul. Zwierzyniecka

W ramach Światowych Dni Innowacji w Wielkopolsce w budynku dawnej drukarni przy ulicy Zwierzynieckiej można obejrzeć wystawę prac studentów poznańskich uczelni "Design = innowacja". Swoje prace prezentują studenci Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Politechniki Poznańskiej.
Wystawa potrwa do 14 września. Można ją zwiedzać w godzinach 10-18.

Konkurs na plakat festiwalu

Księgarnia Bookarest

Madeinpoznan.org - zrzeszenie organizacji pozarządowych i niezależnych twórców kultury działających w sektorze kultury i sztuki na terenie miasta Poznania - ogłasza konkurs na projekt graficzny plakatu drugiej edycji festiwalu.

Festiwal jest wspólnym przedsięwzięciem prawie 30 organizacji pozarządowych oraz niezależnych twórców kultury i ma charakter interdyscyplinarny (teatr, muzyka, taniec, komiks, literatura, sztuki wizualne). Pierwsza edycja festiwalu obejmowała ponad 140 wydarzeń i trwała cały kwiecień 2008 roku.
Druga edycja festiwalu odbędzie się w Poznaniu, w dniach 10-25 października 2008.

Zaproszenie dotyczy studentów, w szczególności studentów uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów sztuk plastycznych szkół wyższych oraz absolwentów uczelni artystycznych do 30 roku życia.

Pliki jpg z propozycją projektów można przesyłać do 15 września 2008

Kobieta w biznesie - seminarium

ul. Ratajczaka 5/7

Już po raz ósmy Grupa Wyższych Szkół Bankowych organizuje program Forum Praktyki Gospodarczej. Na program Forum składają się konkurs, przeprowadzony na przełomie maja i czerwca oraz cykl seminariów otwartych we wrześniu.
Program Forum Praktyki ma on na celu rozpoznanie potencjału menedżerskiego uczestników, poprzez stworzenie warunków skonfrontowania wiadomości teoretycznych z realiami życia gospodarczego, ukierunkowany jest na identyfikację "talentów menedżerskich". Promuje postawy gospodarcze oraz dążenia przedsiębiorcze młodych osób. Skierowany jest do studentów ostatnich lat studiów oraz wszystkich osób pracujących, rozwijających swoją karierę oraz zainteresowania biznesowe.
Tematami przewodnimi w tej edycji Forum Praktyki Gospodarczej będą w Poznaniu Kobiety w Biznesie.
Seminarium odbędzie się 16 września w godzinach 13.00 - 18.00

II Międzynarodowy Kongres Religioznawczy

ul. Głogowska 26

Polskie Towarzystwo Religioznawcze we współpracy z Instytutem Filozofii UAM, Centrum Badań Interdyscyplinarnych, Wyższą Szkoła Umiejętności Społecznych oraz Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości organizują II Międzynarodowy Kongres Religioznawczy. Poprzednie tego typu przedsięwzięcie naukowe, a zarazem pierwszy ogólnopolski kongres religioznawczy, miało miejsce w 2003 roku w Tyczynie. Tym razem miejscem spotkania polskich i zagranicznych religioznawców będzie Poznań.
Kongres odbędzie się w dniach 8 - 10 września. Obrady odbędą się w siedzibie WSUS przy ulicy Głogowskiej.

Konkurs na logo Uniwersytetu Przyrodniczego

ul. Wojska Polskiego

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego ogłosił konkurs na projekt nowego logo uczelni. Konkurs jest otwarty i skierowany do szerokiego kręgu osób, które związane są, profesjonalnie bądź amatorsko, z rzemiosłem artystycznym.
Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 27 października 2008r.

Letnia Szkoła Przedsiębiorczości

ul. Rubież 46

InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM organizuje kolejną edycję Letniej Szkoły Przedsiębiorczości - interaktywnego przedsięwzięcia, łączącego cykl szkoleń z zakresu prowadzenia własnego biznesu z aktywnym wypoczynkiem!

Letnia Szkoła Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 18-22.08.2008 r. w Gronowie k/Łagowa Lubuskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy wszystkie osoby, które poważnie myślą o założeniu własnej firmy - mają interesujący pomysł na działalność gospodarczą lub są w początkowej fazie zakładania własnego biznesu. Z myślą o nich w programie zaplanowano m.in. szkolenia z zakresu pisania biznesplanu, marketingu w sektorze MŚP, zagadnień prawnych i księgowości oraz źródeł finansowania małego przedsiębiorstwa.

Uczestnicy Letniej Szkoły Przedsiębiorczości utworzą rywalizujące ze sobą grupy, które wykorzystując wiedzę przekazaną przez trenerów podczas szkoleń, będą wykonywać kolejne zadania i ubiegać się o tytuł "Lidera Biznesu". Zadania przybiorą formę studium przypadku - uczestnicy utworzą "wirtualne" firmy, działające w branży wybranej przez organizatorów. Ukoronowaniem wyjazdu będą prezentacje koncepcji firm, przygotowane przez każdą z drużyn oraz uhonorowanie jednej z nich tytułem "Lidera Biznesu".

Uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie w hotelu Bukowy Dworek ( www.bukowydworek.pl

), pełne wyżywienie oraz przejazd w obie strony na trasie Poznań - Gronów k/Łagowa Lubuskiego. Dzięki dofinansowaniu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach przedsięwzięcia "Kreator innowacyjności. Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej", jedynym kosztem ponoszonym przez uczestników będzie symboliczna opłata wpisowa w wysokości 200 zł.

Ilość miejsc jest ograniczona (16 osób)!

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.inqbator.pl

"Zarządzanie zmianami w organizacji" i "3x IN = Inwencja + Innowacja + Interpretacja"

ul. Niedziałkowskiego 18

W dniach 25-27 czerwca w siedzibie Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Języków Obcych odbędzie się Międzynarodowa konferencja organizowana przez International Association of Cross-Cultural Competence and Management we współpracy z Erasmus University Rotterdam i Poznańską Wyższą Szkołą Biznesu i Języków Obcych.

Dwa główne tematy konferencji to "Zarządzanie zmianami w organizacji" oraz "3x IN = Inwencja + Innowacja + Interpretacja".

Wśród organizatorów i prelegentów znajdą się m.in. prof. dr Sławomir Magala, prof. dr Gerard Fink, prof. dr Niger Holden, prof. dr hab. inż. Magdalena Wyrwicka, prof. CH.Wankel - współautor książki "Kierowanie" - jednej z najlepszych pozycji literatury przedmiotu.

W ramach konferencji przewidziano również wykłady otwarte dla studentów oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Festiwal Hormony & Harmony - Rozwojowo-Rozrywkowe Warsztaty dla Kobiet i Mężczyzn

ul. Kutrzeby

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zaprasza do udziału w pierwszej w Poznaniu edycji Festiwalu Hormony & Hormony - Rozwojowo-Rozrywkowe Warsztaty dla Kobiet i Mężczyzn, które odbędą się 20 - 22 czerwca.

W programie festiwalu są między innymi: warsztaty, spotkania i zajęcia taneczne.

Warsztaty teatralne "Performance Ecology"

OT Maski

Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych Malta ECO zaprasza na kolejną edycję warsztatów teatralnych w ramach projekty teatr/działanie: "PERFORMANS ECOLOGY" prowadzone przez członków New Word Performans Laboratory Jairo Cuseta i Jamesa Slovaka.

Performance Ecology to podejście do procesu twórczego, którego korzenie tkwią zarówno w tradycjach i narzędziach rzemiosła aktorskiego, jak i wrodzonej mądrości przyrody. Poprzez intensywny program członkowie New World Performance Lab prowadzą uczestników ku próbie odkrycia na nowo impulsu do działania. Zmagając się z zapamiętywaniem, odsłanianiem, wypełnianiem i tworzeniem, uczestnicy walczą o opanowanie ciała i głosu, osiągnięcie witalności i celu. Performance Ecology stara się uwolnić uśpioną energię i twórcze impulsy uczestnika - w odosobnieniu lub w grupie, z przestrzenią i z partnerem.

Performance Ecology obejmuje twórczy trening przenikający podstawowe elementy rzemiosła aktorskiego: ćwiczenia fizyczne, pracę z głosem, uwagę i percepcję, precyzję i przepływ, widzenie, słuchanie, spotkanie i montaż działań fizycznych. Praca nad pieśniami z kultury Shakerów i innych tradycji, ćwiczenia koordynujące, indywidualne działania, ustrukturalizowana improwizacja, montaż i narzędzia aktorskie znajdują swą kulminację w Wykonaniu, które stwarza każdemu uczestnikowi możliwość zaangażowania się w dynamikę przedstawienia.

New World Performance Laboratory - teatr założony w 1989 roku przez Jairo Cuestę i Jamesa Slowiaka, skupiony na badaniu technik performatywnych z różnych stron świata i rozwijaniu metod pracy artystów teatralnych wywodzących się z różnych kultur. Rezultaty poszukiwań zespołu wpisywane są w kreacje zbiorowe i intensywne warsztaty z zakresu Performance Ecology, a także dokumentowane i publikowane.O pracy zespołu ukazały się liczne artykuły, m.in. na łamach: "The Drama Review", w książce Lisy Wolford Grotowski's Objective Drama Research (1996) oraz w antologii The Grotowski Sourcebook pod red. Richarda Schechnera i Lisy Wolford (1997, 2 wyd. 2001). Od 1992 roku teatr prezentował swoje spektakle i prowadził warsztaty we Włoszech, Polsce, Francji, Belgii, Bułgarii, Libanie, Rumunii, Walii, Brazylii, Kolumbii, Stanach Zjednoczonych (m.in. w Kalifornii, Chicago i Nowym Jorku). W latach 2001-2004 NWPL wraz z olsztyńskim stowarzyszeniem "Tratwa" realizował projekt Gildia.

NABÓR UCZESTNIKÓW DO 16 CZERWCA 2008!

Termin: 25-28 czerwca 2008 roku

(1 dzień - 3 godziny + spektakl; pozostałe - 6 godzin dziennie; postaramy się dostosować harmonogram zajęć do potrzeb uczestników)

Koszt: 250 zł

Miejsce: O.T. Maski w Poznaniu

"Między POZNANIEM a rzeczywistością" - wystawa

al. Marcinkowskiego 29

Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na otwarcie wystawy "Między POZNANIEM a rzeczywistością" podsumowującej działalność uczelni w mijającym roku akademickim.

W założeniu kuratorów tegorocznej edycji, wystawa składać się będzie z szeregu odrębnych, choć połączonych wspólnym kluczem, prezentacji poszczególnych Katedr: Malarstwa, Rysunku, Grafiki, Komunikacji Wizualnej, Rzeźby, Działań Przestrzennych, Architektury Wnętrz, Bioniki, Mebla, Scenografii, Interdyscyplinarnej, Fotografii, Filmu Animowanego i Intermediów a także Promocji i Krytyki Sztuki. Na wystawach zaprezentowane będą prace zarówno studentów studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych. Wystawa poza główną siedzibą (Al. Marcinkowskiego 29), prezentowana będzie także w innych budynkach Uczelni (Pl. Wielkopolski 9, ul. Solna 4, ul. Wolnica 9 ul. Szewska 10) Dla lepszej komunikacji wydana zostanie gazetka zawierająca plany poszczególnych ekspozycji jak także krótkie komentarze do nich.

Otwarcie wystawy 2.06.2008 godz. 12.00 (I piętro budynku głównego)

Wystawa czynna do 6.06 w godz. 10.00 - 18.00

Wykład Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego

ul. Wienawskiego 1

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w wykładzie otwartym Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego "Polska znowu w sercu Europy. Jaka powinna być polska polityka europejska?"

Wykład odbędzie się 6 czerwca o godz. o godz. 16.00 w Małej Auli UAM Collegium Minus (ul. Wieniawskiego 1).

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

ul. Warmińska 1

Akademicki Związek Sportowy zaprasza wszystkich do kibicowania i udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Równocześnie odbędą się też Mistrzostwa Polski szkół wyższych.

Zawody rozpoczną się 23 maja i potrwają do 25 maja na stadionie TS Olimpia w Lasku golęcińskim.

Spotkanie z Grzegorzem Ganowiczem, przewodniczącym Rady Miasta Poznania

ul. Umultowska 89

19 maja 2008 roku o godzinie 13:15  na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Morasku w Sali 132 odbędzie się spotkanie Pana Grzegorza Ganowicza Przewodniczącego Rady Miasta  Poznań ze studentami. Spotkanie jest  organizowane przez Studenckie Koło Samorządu Terytorialnego.

Spotkanie odbywa się w ramach ścieżki zatytułowanej "Samorząd w praktyce" na którą zapraszani są samorządowcy z województwa wielkopolskiego. W ścieżce brały już udział takie osobistości jak Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Sekretarz Miasta Poznań Piotr Kołodziejczyk, Przewodniczący Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu Mirosław Kupczyński , Komendant Straży Miejskiej w Poznaniu Alojzy Łowicki, Skarbnik Miasta Barbara Sajnaj, Komisarz Wyborczy Gabriela Gorzan oraz Przewodniczący Porozumienia Osiedli Samorządowych w Poznaniu Michał Boruczkowski.

Organizatorem ścieżki jest Studenckie Koło Samorządu Terytorialnego, które funkcjonuje już na wydziale 3 rok i ma za sobą spore doświadczenie w organizacji tego typu imprez.  Opiekunem koła jest dr Jacek Pokładecki. Ścieżka "Samorząd w praktyce" odbywa się natomiast pod opieką dr hab. Tadeusz Wallasa.

Polska przed i po Traktacie Lizbońskim - debata

ul. Umultowska 89

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej oraz Filip Kaczmarek, Poseł do Parlamentu Europejskiego zapraszają do udziału w debacie "Polska przed i po Traktacie Lizbońskim"

, która odbędzie się 16 maja 2008 roku o godz. 10.00 w sali 121 Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul. Umultowska 89 (Morasko).

W debacie udział wezmą: Poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek, Posłowie na Sejm RP: Andrzej Grzyb, Krystyna Łybacka, Maciej Orzechowski oraz Radny Miasta Poznania Robert Napieraj, który jednocześnie będzie reprezentował Marcina Libickiego, Posła do Parlamentu Europejskiego.

W drugiej części spotkania debatować będę adiunkci, doktoranci i studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz przedstawiciele wielkopolskich młodzieżówek partyjnych.

Spotkanie organizowane jest w ramach konwersatorium "Prawo i polityka Unii Europejskiej" i będzie kolejną okazją do wyrażenia swoich opinii, wymiany poglądów oraz zadania pytań zaproszonym gościom.

Wykład Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego

ul. Wienawskiego 1

Zbigniew Ćwiąkalski, Minister Sprawiedliwości i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego wygłosi wykład 15 maja o 9.15 w sali XVII Collegium Minus UAM. Organizatorem spotkania jest Wydział Prawa i Administracji UAM, Katedra Prawa Karnego.

Imprezy sportowe organizowane przez AZS

ul. Noskowskiego 25

Finał Akademickich Mistrzostw Wlkp. w Koszykówce kobiet

Impreza odbędzie się 14 maja w centrum sportu Politechniki Poznańskiej

Program:

godz. 17.30 mecz o III miejsce: AE - WSNHiD

godz. 19.00 mecz o I miejsce: UAM - AWF

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie górskim

Impreza odbędzie się 14 maja na Cytadeli

Organizator: Klub Uczelniany AZS Politechniki Poznańskiej

Puchar Rektora AE w Karate

Po raz pierwszy odbędą się zawody w karate shotokan o Puchar Rektora Akademii Ekonomicznej. Zawody odbędą się 17 maja.