Uniwersyteckie wykłady na Zamku

CK Zamek

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury "Zamek" zapraszają na siódme spotkanie w ramach "Uniwersyteckich Wykładów na Zamku", poświęconych w tym roku problemowi wolności. Prelekcja odbędzie się we wtorek 17 kwietnia 2018 o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury "Zamek". Wykład wygłosi prof. dr hab. Przemysław Czapliński z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, a jego tytuł brzmi: Wolność bez równości? Literatura wobec konfliktów społecznych.

Po zmianie władzy w roku 2015 wśród wyjaśnień pojawiło się stwierdzenie: "Wolność nam się udała, tylko z równością coś nie wyszło". Autor tego stwierdzenia oddzielił dwie podstawowe wartości społeczeństwa nowoczesnego, sugerując, że mogą one istnieć osobno. Jak doszło do izolacji? Jaką rolę odegrała w tym kultura? I jakie pomysły na ponowne połączenie wolności z równością można znaleźć w kulturze?

Startuj z AWF - drzwi otwarte

Aula AWF, ul. Królowej Jadwigi

Slackline, czyli chodzenie i triki na linie, warsztaty fizjoterapeutyczne, warsztaty tańca, dietetyczne, badanie składu ciała i jego wydolności m.in. w laboratorium badającym kadrowiczów Polski, czy gra terenowa - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na kandydatów na studia, którzy przyjdą w sobotę, 14 kwietnia 2018 o godz. 11 na Drzwi Otwarte do Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Wizyta w AWF zakończy się dla kogoś wygraniem skoku ze spadochronem...

Część oficjalna Drzwi Otwartych - czyli informacje o naszych kierunkach oraz pokaz filmu o uczelni, który pokaże, dlaczego warto studiować w AWF - odbędzie się o godz. 11 w auli w budynku głównym AWF na terenie kampusu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. W tej części będzie też można zobaczyć krótkie pokazy kalisteniki, trików koszykarskich czy fragmenty najnowszego spektaklu Kompanii Tańca AWF (studentów kierunku Taniec w kulturze fizycznej).

Później uczestnicy będą mogli poznać uczelnię od strony praktycznej, czyli wziąć udział w krótkich warsztatach i zajęciach sportowych, naukowych, tanecznych itp. W załączniku przesyłam szczegółowy program.

W budynku dydaktycznym będzie też czynne Biuro Rekrutacji oraz stoiska, przy których będzie można porozmawiać z przedstawicielami kierunków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem na kierunkach: Wychowanie fizyczne, Sport, Fizjoterapia, Dietetyka, Turystyka i Rekreacja, Taniec w kulturze fizycznej, Animacja osób 50+ oraz Neurobiologia.

Jak współtworzyć pozytywną organizację?

ul. Kutrzeby 10

"Znowu do pracy...". Czy poniedziałki muszą kojarzyć się nam ze stresem i przemęczeniem? A może istnieje szansa na przezwyciężenie polskiej kultury narzekania? Jak wspierać nasze wewnętrzne zasoby wpływające na efektywność i atmosferę wykonywania zadań? Gdzie leżą źródła poczucia skuteczności, optymizmu, nadziei na sukces i umiejętności powrotu do stanu równowagi po zwiększonym wysiłku? O kapitale psychologicznym w pracy porozmawiamy w kwietniowej Strefie Psyche z udziałem Anny Agaty Nowak - trenerki biznesu, coacha z 17-letnią praktyką i doktorantki na uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Posłuszni do bólu" - spotkanie autorskie

ul. Kutrzeby 10

Uniwersytet SWPS w Poznaniu zaprasza na spotkanie z prof. Dariuszem Dolińskim. spotkanie autorskie

Autorytet elektryzuje... Dosłownie i w przenośni. 50 lat po eksperymencie Milgrama nadal potrafimy być mu szokująco posłuszni. Tak skrajnie, że jesteśmy w stanie skazać innych ludzi na cierpienie. Prof. dr hab. Dariusz Doliński i dr Tomasz Grzyb, powtarzając słynne amerykańskie badanie w polskich warunkach, dowodzą, że niewiele się w tej materii zmieniło. 13 kwietnia, w ramach Strefy Psyche, wystąpi gość specjalny. Prof. dr hab. Dariusz Doliński opowie o naturze ludzkiej, posłuszeństwie, schematach działania i reakcjach w skrajnych sytuacjach oraz o wyjątkowej książce, jaka powstała na bazie wniosków polskich badaczy.

Czy jestem bezpieczny w sieci? - dialog obywatelski

al. Niepodległości 10

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza do udziału w Dialogu obywatelskim pt. "Czy jestem bezpieczny w sieci?" z Jakubem Boratyńskim, Szefem Wydziału ds. Polityki Cyberbezpieczeństwa w Komisji Europejskiej, który opowie o tym, co robi Unia Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa w sieci i co z tego wynika dla Polski i każdego z nas.

Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia 2018 o godz. 11:30 w sali 111 A na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania UE.

Uniwersyteckie wykłady na Zamku

CK Zamek

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury "Zamek" zapraszają na kolejne spotkanie w ramach "Uniwersyteckich Wykładów na Zamku", poświęcone w tym roku problemowi wolności. Prelekcja odbędzie się 13 marca 2018 roku, o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury "Zamek". Wykład wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Szydzisz, dyrygent Chóru Kameralnego UAM, a jego tytuł brzmi: Uwolnić głos!

Głos ludzki - ten zdumiewający instrument można kształcić doprowadzając go do szczytów doskonałości, rozwijając to, co jest nam dane przez naturę. Ale zaskakująco, nawet dla wybitnych śpiewaków, mówców, czy wreszcie zwykłych użytkowników głosu, wiele elementów tego instrumentu wymyka się ze świadomej kontroli, dowodząc złożoności procesu głosowego. A zatem, skąd wiemy, jak osiągnąć piękne brzmienie głosu? Jak powinien brzmieć chór, aktor czy mówca? Czy głos, którego używam dziś jest na pewno moim głosem?

Rewanż fazy Play Off Ekstraligi Futsalu Kobiet

ul. Zagajnikowa 9

KU AZS UAM Poznań, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają na mecz rewanżowy fazy Play Off Ekstraligi Futsalu Kobiet:

KU AZS UAM Poznań - LKS Rolnik B. Głogówek

Sobota 24.02.2018 godzina 17.00

Hala UAM ul. Zagajnikowa 9 (Kampus Morasko)

W pierwszym meczu w Głogówku padł remis 2:2

Zwycięzca dwumeczu wywalczy awans do turnieju Final Four Ekstraligi.

POCZUJ MIASTO spotkania edukacyjne dla uczniów, studentów i dorosłych

CK Zamek

Praca, dom... Na tym nie kończy się życie! Są jeszcze knajpki, ulice, wspólna przestrzeń - po prostu miasto. Czy czujemy się w nim dobrze? Czy możemy się tu realizować? Czyje jest miasto i skąd się w nim biorą konflikty?

Na spotkaniach z cyklu "Poczuj miasto" trwających od marca do czerwca, przybliżymy ważne sprawy miejskie, odkrywając Strefę Święty Marcin.

Przejdziemy przez ulicę niejednokrotnie, zawsze z nastawieniem na inną kwestię miejską. Wejdziemy na wieżowce, przetestujemy zrównoważony transport, przepytamy ekipę remontu na ulicy Święty Marcin, sprawdzimy, co się kryje pod hasłem "rewitalizacja" i odkryjemy miejską zieleń. Efektem spotkań będzie nie tylko wiedza o tym, jak wygląda dziś Poznań, ale też dogłębna obserwacja miasta i wyciągnięcie praktycznych wniosków. Stąd dwuetapowa formuła: najpierw wychodzimy w teren, a następnie na warsztatach w sali CK ZAMEK dodajemy kontekst i przepracowujemy problem w dyskusji.

Hol Wielki CK Zamek

Godzina g. 10 - 18

Data od 1.03.2018 do 30.06.2018.

SPOTKANIA:

- "Wchodzimy na górę. Wieżowce w mieście"

- "Ach, ci rowerzyści! Jak poruszać się po mieście?"

- "Remont - i co dalej?"

- "Co to (naprawdę) jest rewitalizacja?"

- "Zieleń w mieście"

- "Adresy na Marcinie"

- "Jak kształtować przestrzeń miasta?"

Zapisy i informacja: tel. 61 64 65 289 e-mail: d.zaglewska@ckzamek.pl

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Każde spotkanie trwa ok. 2 h i składa się z dwóch części: spaceru po wybranej części ulicy Święty Marcin oraz warsztatu w CK ZAMEK.

Spotkania odbywają się w terminach ustalonych indywidualnie dla grupy, między marcem a czerwcem 2018 r.

Można zapisać się na pojedyncze zajęcia, kilka z nich lub cały cykl.

Młodzi o powstaniu

PTPN

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza do udziału w sesjach studencko-doktoranckich pod hasłem "Młodzi o Powstaniu", organizowanych w 2018 roku przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w ramach wieloletniego projektu pt. "Poznański sposób na niepodległość", realizowanego w latach 2017-2019, dofinansowanego przez Urząd Miasta Poznania.

W 2018 roku świętujemy setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości. Jest to więc doskonała okazja do dyskusji nad dziejami Poznania i Wielkopolski w kontekście walk o niepodległość.

Celem naszych spotkań jest przedstawienie badań młodych naukowców nad Powstaniem Wielkopolskim, jak również polską walką niepodległościową w XIX wieku i zaborem pruskim. Będzie to okazja nie tylko do skonfrontowania swoich wniosków z innymi badaczami, ale również popularyzacji wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego i dziejów Wielkopolski w XIX, i początkach XX wieku. Chcielibyśmy poruszyć kwestie takie jak m.in. życie codzienne i związane z tym mikrohistorie, wspomnienia Poznaniaków i Wielkopolan, biografie bardziej i mniej znanych postaci - działaczy społecznych i politycznych z okresu XIX i początku XX wieku, żołnierzy Powstania, kobiet zaangażowanych w walkę o niepodległość, czy nieznanych epizodów powstańczych. Pragniemy przypomnieć również historie wcześniejszych powstań wielkopolskich, które - pomimo, że nie skończyły się sukcesem, jakim było odzyskanie niepodległości - miały również duże znaczenie dla podtrzymywania tożsamości narodowej Wielkopolan.

Do udziału w sesjach zapraszamy studentów studiów zarówno licencjackich, jak i magisterskich oraz doktorantów z różnych dziedzin nauk historycznych, a także spoza nich, jeśli Państwa badania związane są z proponowaną przez nas tematyką. Zapraszamy również przedstawicieli wielkopolskich towarzystw historycznych i kulturalnych do wygłoszenia wykładów gościnnych na sesjach (czas wystąpienia ok. 30 minut). Wykłady stanowić będą wprowadzenie do każdej z sesji.

Proponujemy Państwu następujące sesje tematyczne, które będą odbywać się w kolejnych miesiącach w 2018 roku:

1. Życie codzienne w zaborze pruskim i w czasie Powstania Wielkopolskiego: 26 kwietnia 2018

2. Kobiety w walce niepodległościowej i powstańczej: 29 maja 2018

3. Zabór pruski i Powstanie Wielkopolskie - zapomniane epizody: 22 czerwca 2018.

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR 2018

Liga Odpowiedzialnego Biznesu

Rusza konkurs wiedzy o CSR. Od 5 lutego do 5 marca 2018 roku studenci i licealiści zainteresowani społeczną odpowiedzialnością i zrównoważonym rozwojem mogą sprawdzić się w teście online na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr. Czeka ich dziesięć pytań na tematy związane z CSR. Najlepsi zakwalifikują się do etapu regionalnego, który odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Pięć najlepszych osób z II etapu weźmie udział w finale w Warszawie. Konkurs odbywa się w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Harmonogram konkursu:

I etap (5.02 - 05.03 2018 roku, on-line) test elektroniczny na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr

Zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na min. 8 z nich (80%) gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które go rozwiążą. Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu i godzinie rozpoczęcia II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

II etap (19 kwietnia 2018 roku, wybrane uczelnie w Polsce)

Cześć pierwsza to Test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Do drugiej części otwartej, przechodzą tylko osoby, które osiągną najwyższe wyniki w części pierwszej - testowej.

Finał - rozstrzygnięcie (7 czerwca 2018 roku, Warszawa)

Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów/ek będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji na temat wybrany przez przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu - organizatora konkursu. Prezentacja odbywać się będzie przed Jury Konkursu CSR.

Kto może wziąć udział w Konkursie CSR?

W Konkursie CSR może wziąć udział każdy/a student/ka, licealista/ka, klasy o dowolnym profilu czy dowolnym kierunku studiów I i II stopnia, który/a nie ukończył/a 26 roku życia.

Trener dr Czesław Cybulski gościem AWF

ul. Królowej Jadwigi 27/39

Trener wszechczasów - dr Czesław Cybulski - w najbliższy czwartek, tj. 1 lutego 2018 będzie gościł w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Podczas wykładu pt. "I Ty możesz wychować mistrza olimpijskiego. Periodyzacja roku szkoleniowego" doktor naszej uczelni i najlepszy polski trener rzutów wyjaśni, jak wychowuje się mistrzów, którzy biją światowe rekordy ale także o swoich doświadczeniach trenerskich i kulisach treningu, który zaprowadził jego podopiecznych sportowców do spektakularnych sukcesów.

Wychowankowie Czesława Cybulskiego zdobyli dla Polski 26 medali największych imprez świata, w tym 20 z nich dla samego Poznania. Do światowych sukcesów (medale na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich) doprowadził takich młociarzy jak: Szymon Ziółkowski, Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

Czas i miejsce:. 1 lutego 2018, godz. 9.30-11.30, aula AWF Poznań w Budynku Głównym , ul. Królowej Jadwigi 27/39.

Obowiązuje rejestracja: awf.poznan.pl/spotkanie

Przepych, nadmiar, kicz - pusta forma, czy ukryte znaczenie? - konferencja

CK Zamek

"Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UAM serdecznie zaprasza studentów i doktorantów studiów wyższych do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko - Doktoranckiej "Przepych, nadmiar, kicz - pusta forma, czy ukryte znaczenie?", która odbędzie się w dniach 24 - 25. 02. 2018 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Celem konferencji jest wzbudzenie dyskusji o problematyce przepychu formy w sztuce oraz umożliwienie zaprezentowania wyników pracy młodych naukowców.

Pytania o znaczenia formy towarzyszą humanistyce niemal od zawsze. Czy dotyczy to reprezentacji władców lub społecznych elit próbujących budować własny wizerunek w opozycji do poddanego ludu; czy współczesnych strategii artystów inspirujących się sztuką dawną, designem czy obcymi kontekstami kulturowymi, kwestia nadmiaru wizualnych elementów implikujących różnorakie znaczenia wciąż budzi podobne wątpliwości. Są one związane z pytaniami o rozmycie znaczeń, nadmiar informacji, istnienie tak zwanego dobrego smaku czy moralne aspekty sztuki takie jak pochłonięcie przez konsumpcję."

Studia bez granic, czyli co może zaoferować PiNwE

ul. Fredry 10

Studenci i wykładowcy studiów magisterskich "Polacy i Niemcy w Europie" zapraszają na prezentację tego interdyscyplinarnego i międzynarodowego kierunku - studiuj bez granic!

Interesują Cię historyczne, literackie, prawnicze, polityczne i językowe relacje polsko-niemieckie i chciałbyś w przyszłości podjąć pracę w instytucji kulturalnej, firmie lub fundacji z Polski lub Niemiec? Dzięki współpracy Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Chrystiana Albrechta w Kilonii masz możliwość zdobycia nie tylko odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji, ale także drugiego dyplomu uczelni partnerskiej.

Przyjdź i przekonaj się sam o innych zaletach PiNwE!

Spotkanie informacyjne w języku polskim odbędzie się w poniedziałek 08.01.2018 roku w Salonie Mickiewicza (Collegium Maius) o godzinie 18:00.

Ekstraliga futsalu kobiet

ul. Zagajnikowa 9

KU AZS UAM Poznań, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają na ostatni w tym roku kalendarzowym mecz Ekstraligi Futsalu Kobiet pomiędzy:

KU AZS UAM Poznań - AZS UW Warszawa

Sobota 30.12.2017 godzina 18.00

Hala UAM ul. Zagajnikowa 9 (Kampus Morasko)

Mecz zostanie rozegrany awansem z 7 kolejki (20.01.2018) ponieważ w tym czasie zespół KU AZS UAM Poznań będzie przebywał na półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet w Szczecinie.

Wolontariat przez pokolenia - konferencja

WSE UAM, ul. Szamarzewskiego

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIO" z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM zaprasza na konferencję naukową pod hasłem "Wolontariat przez pokolenia", której będzie towarzyszyć Kiermasz Bożonarodzeniowy. Spotkanie organizowane jest z okazji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Konferencja i kiermasz odbędą się 13 grudnia 2017.

Program konferencji w załączniku

Ekstraliga futsalu kobiet

ul. Zagajnikowa 9

KU AZS UAM Poznań, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają na ostatni w tym roku kalendarzowym mecz Ekstraligi Futsalu Kobiet pomiędzy:

KU AZS UAM Poznań - AZS UG Ladies Gdańsk

Sobota 16.12.2017 godzina 19.00

Hala UAM ul. Zagajnikowa 9 (Kampus Morasko)

Wstęp wolny!!!

Instamet - spotkanie poznańskich instagramerów

ul. Rubież 46

Poznański Park Naukowo-Technologiczny organizuje spotkanie instagramerów - miłośników serwisu Instagram. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2017. "Instameet" to okazja nie tylko do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć w jednej z najbardziej innowacyjnych przestrzeni w mieście, ale też do tego, aby uczyć się od profesjonalnych fotografów.

Instagram to miejsce, gdzie codziennie rzesze użytkowników z całego świata wrzucają miliony zdjęć. Są wśród nich tacy, dla których Instagram i fotografia komórkowa stały się pasją, lub wręcz sposobem na życie. W najbliższa sobotę, 9 grudnia, grupa takich entuzjastów spotka się w naszym Parku, aby wziąć udział w spotkaniu "PPNT Photowalk + Poznań Photo Talks VI".

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00.

Wydarzenie będzie okazją do zrobienia niepowtarzalnych ujęć w przestrzeni PPNT, w tym również w laboratoriach (część "Photowalk"), a także do spotkania z fotografami Krzysztofem Koszewskim i Przemysławem Zdyblem, którzy w trakcie drugiej części spotkania (Photo Talks) podzielą się wiedzą i dobrymi radami z początkującymi adeptami fotografii mobilnej.

Uniwersyteckie wykłady na Zamku

CK Zamek

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury "Zamek" zapraszają na kolejne spotkanie w ramach "Uniwersyteckich Wykładów na Zamku" poświęcone w tym roku problemowi wolności. Prelekcja odbędzie się 12 grudnia 2017 o godzinie 18:00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury "Zamek". Wykład pt. "O wolności i zobowiązaniach językoznawcy" wygłosi prof. UAM dr hab. Tomasz Wicherkiewicz z Wydziału Neofilologii UAM.

O wolności i zobowiązaniach językoznawcy

Jak rozumieć WOLNOŚĆ z perspektywy badacza języka i języków? Czy i jak bronić WOLNOŚCI i praw językowych ? Czy językoznawcy tkwią w lingwistycznych klatkach? Czym jest europocentryzm w językoznawstwie? Czy możliwe i czy wskazane jest językoznawstwo zaangażowane?

Prelekcja będzie próbą odpowiedzi na te zasadnicze pytania, a ponadto zastanowimy się nad problemem nowych paradygmatów i celów badań językoznawstwa w kontekście wymierania języków.

II Dzień Jakości Kształcenia UAM

Kampus Morasko

"Uniwersytet dobrych praktyk. Przez współpracę i projekty do lepszego kształcenia" - to hasło II Dnia Jakości Kształcenia UAM, który odbędzie się dziś, 6 grudnia 2017 w Collegium Historicum na Morasku.

Gościem dyskusji zatytułowanej, "Czym jest jakość kształcenia" będzie przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, prof. Krzysztof Diks.

Konferencja jest otwarta dla całej społeczności akademickiej UAM i pozwala na bezpośrednią wymianę doświadczeń i wskazywanie dobrych praktyk w poprawianiu jakości kształcenia na uczelni. Panele dyskusyjne, sesje posterowe i prezentacje będą wyjątkową okazją do rozmów nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów UAM.

Zainicjowana w 2016 roku konferencja uczelniana, jako Dzień Jakości Kształcenia UAM spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony społeczności akademickiej. Przyjęto, że konferencja będzie cyklicznie organizowana na poszczególnych wydziałach. Gospodarzem pierwszej był Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, a II Dzień Jakości Kształcenia odbędzie się w nowoczesnym gmachu Wydziału Historycznego na Morasku, m.in. w Auli im. Profesora Gerarda Labudy. Początek o godzinie 9.00

Szkolenia Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE

ul. Rubież 46

Zachęcamy do udziału w ostatnich w tym roku szkoleniach organizowanych przez Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE działający w PPNT. Jeśli myślisz o ubieganiu się o środki z funduszy europejskich, w tym przede wszystkim programu Horyzont2020 nie zmarnuj szansy, by dowiedzieć się szczegółów dot. przygotowywania wniosków, zarządzania projektami międzynarodowymi, czy finansów w projektach Programów Ramowych UE.

Udział we wszystkich szkoleniach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.

11-12 grudnia - Zarządzanie projektami międzynarodowymi w H2020, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, budynek H, sala 154

13 grudnia - Kontrola, audyt, finanse w projektach Programów Ramowych UE, Politechnika Poznańska, ul. Piotrowo 2, sala 123

18-19 grudnia - Jak napisać wniosek do programu ramowego Horyzont 2020? Elementy dobrego projektu, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, sala 154

Strona 1 2 48