grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Sztuczna inteligencja - obawy i nadzieje

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na spotkanie w ramach projektu "Pytania o przyszłość". Gościem będzie prof. Roman Słowiński - wiceprezes Polska Akademia Nauk, odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Poznania.

Czytaj artykuł
Poznańskie rocznice lutowe

W każdym miesiącu, każdego dnia przypada jakaś rocznica. Nasz wybór ogranicza się do rocznic "okrągłych", ze szczególnym naciskiem na wydarzenia kulturalne.

Czytaj artykuł
AMU.NET.100

Szósta edycja konkursu na opowiadanie "Poznań Fantastyczny" została ogłoszona. Tym razem w temacie konkursu nawiązujemy do 100. rocznicy utworzenia w Poznaniu Uniwersytetu.

Czytaj artykuł
Pretorianin 007

Co może powstać z połączenia rzymskiego żołnierza i agenta Bonda? Pojazd jakiego w naszej Policji jeszcze nie było. Właśnie przechodzi testy w Poznaniu.

Czytaj artykuł
100 lat Poznańskiej Czarnej Trzynastki

W lutym uroczystym apelem na Dziedzińcu Urzędu Miasta na pl. Kolegiackim rozpoczną się obchody stulecia "Poznańskiej Czarnej Trzynastki" jednej z najbardziej znanych i zasłużonych drużyn harcerskich naszego miasta.

Czytaj artykuł
Małe rondo i jego wielka patronka

Z CYKLU: Jest taka ulica

Rozpoczynając drugi rok cyklu "Jest taka ulica", zamiast o ulicy opowiem o małym poznańskim rondzie na Piątkowie i jego wielkiej Patronce - Wandzie Błeńskiej - Poznaniance Stulecia.

Czytaj artykuł
Trzy wzgórza, cztery kościoły

Poznań jest trochę jak Rzym - mówią przewodnicy z grupy "Po Poznaniu". Stolica Włoch jest miastem kościołów, położonym na siedmiu wzgórzach nad Tybrem - Poznań też ma swoje pagórki ze świątyniami na szczycie.

Czytaj artykuł
Pan tu nie stał!

Latem 1931 roku odsłonięto w Poznaniu pomnik 28. prezydenta USA Thomasa Woodrowa Wilsona, podarowany miastu przez Ignacego Jana Paderewskiego. Samego Mistrza na ceremonii zabrakło, perturbacje ją poprzedzające przypominają zaś podróż kolejką górską.

Czytaj artykuł
Nocne Rendez-BU

Oprócz książek także kawa i krówki czekają na studentów, którzy do zimowej sesji uczyć się będą w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM. A uczyć się tam mogą do północy.

Czytaj artykuł
Zmarł ks. prof. Marian Lewandowski

Wieloletni dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, orędownik ochrony zabytków i edukacji historycznej, odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Poznania. Ksiądz prałat Marian Lewandowski zmarł 18 stycznia 2019 roku w wieku 83 lat.

Czytaj artykuł
O szlaku bojowym Wojsk Wielkopolskich

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na pierwszy w tym roku wykład otwarty w ramach projektu "Poznański sposób na niepodległość", który odbędzie się 10 stycznia, w Sali Posiedzeń PTPN, ul. Mielżyńskiego 27, o godz. 18.

Czytaj artykuł
Ławica kolebką polskiego lotnictwa

O świcie 6 stycznia 1919 roku powstańcy wielkopolscy zdobyli niemiecką stację lotniczą w podpoznańskiej wsi Ławica. Przejęli kilkadziesiąt samolotów gotowych do lotu. Właśnie wtedy i właśnie tutaj narodziło się polskie lotnictwo.

Czytaj artykuł
1 4 Strona 5 6 7 8