Copernicus Stacja Kosmiczna - wystawa na MTP

21. września wystartowała wystawa multimedialna, która przenosi odbiorcę do świata kosmosu pełnego pytań i fascynujących odpowiedzi, oferując niezapomniane doświadczenia, które inspirują i edukują. Wystawa "Copernicus Stacja Kosmiczna" to zupełnie nowa jakość na mapie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki autorskiej technologii Virtual Art Senses, uczestnicy będą mieli okazję przenieść się do świata, gdzie granica między rzeczywistością a wirtualnością jest niemal niewidoczna. Interaktywne instalacje, hologramy i projekcje tworzą immersyjną przestrzeń, która zaskoczy i zainspiruje zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Edukacja i zabawa dla każdego
Wystawa jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, od dzieci w wieku 5 lat, po młodzież i dorosłych. Jednak ze względu na szybko zmieniające się obrazy w pokazach oraz głośne dźwięki zgodnie z regulaminem dzieci do lat 5 rodzice mogą zabrać na wystawę tylko na własną odpowiedzialność. Ponadto zalecane jest aby maluszkom nakładać nauszniki.
Dzięki interaktywnym elementom edukacyjnym, każda wizyta staje się nie tylko wyjątkową przygodą, ale także cenną lekcją. Wystawę zaprojektowano z myślą o angażowaniu wszystkich zmysłów, co czyni je idealnym miejscem dla szkół, rodzin oraz pasjonatów nowych technologii i sztuki. Jakie korzyści edukacyjne oferuje udział w wystawie? Młodzi ludzie rozwijają nowe pasje, umiejętności techniczne, społeczne, ekologiczne oraz wiedzę geograficzną i biologiczną, co wspiera ich wszechstronny rozwój.
Atrakcji podczas zwiedzania wystawy
Wystawa oferuje szereg unikalnych atrakcji i stref edukacyjnych. Na "Stacji Kosmicznej Copernicus" uczestnicy będą mogli wziąć udział w czterech pokazach multimedialnych:
- układ słoneczny
- start promu kosmicznego
- narodziny gwiazdy
- deszcz meteorytów
Dodatkowo, dostępne będą interaktywne atrakcje przestrzenne, które swoimi kosmicznymi ciekawostkami wciągną zarówno młodszych, jak i starszych gości:
- strefa obcego - przestrzeń, w której można zobaczyć, usłyszeć i dotknąć obcego
- wnętrze meteorytu - wyjątkowe przeżycie dla tych, którzy chcą poczuć moc i blask meteorytu
- kosmiczny glut - kilkudziesięciometrowe pozaziemskie znalezisko, które może być eksplorowane przez istoty ludzkie w każdym wieku
Wystawa oferuje także strefy chillout, w tym przestrzeń gastronomiczną, sklepik edukacyjny, salę na przyjęcia oraz przestrzeń do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych i warsztatów. To idealne miejsce na zorganizowanie kreatywnych wydarzeń, które łączą zaawansowane technologie z edukacją i zabawą.
Wystawę można zwiedzać w pawilonie 11, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 20:00 i od piątku do niedzieli od godz. 9:00 do 21:00 (ostatnie wejście odpowiednio o 19.00 i 20.00).
Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.
AL
Zobacz również

3. maja wejdź z rodziną na Kopiec Wolności

Majówka w Bramie Poznania 2025

Sprawdź się w IT Fitness Test!
