Multisensoryczne i teatralne warsztaty w Muzeum Archeologicznym

Podróż przez Wielkopolskę
Scenariusze zajęć edukacyjnych i przedstawień zostaną oparte na motywie podróży w czasie przez dzieje Wielkopolski, dla której tło stanowią wystawy i zabytki z kolekcji Muzeum.
Uczestnicy, poprzez wykonywanie zadań na podstawie specjalnego folderu oraz tworzenie własnych prac plastycznych, będą poszerzać wiedzę na temat polskiego dziedzictwa kulturowego.
Podsumowujące każde spotkanie spektakle teatralne (m.in. z wielkoformatowymi książkami typu pop-up jako scenografią) będą innowatorską i atrakcyjną sposobnością do interakcji oraz integracji uczestników.
Archeologiczna misja w czasie
Zbierz drużynę, zaopatrz się w mapę i wyrusz na archeologiczną misję w czasie! Rozwiązuj łamigłówki, zbieraj po drodze cenne skarby i ciekawostki historyczne, by dotrzeć do celu wędrówki, gdzie wcielisz się w prawdziwego rzemieślnika-artystę i stworzysz swoje własne, wiekopomne dzieło! Po zakończeniu przygody, wraz z innymi bohaterami i bohaterkami zasiądź wygodnie w przestrzeniach pałacowego dziedzińca i zanurz się w teatralnej opowieści.
Każde spotkanie to niezwykła podróż w czasie przez dzieje Wielkopolski, które składa się z trzech części: gry terenowej, warsztatu archeologiczno-plastycznego oraz spektaklu teatralnego. Wszystkie aktywności są interaktywne, multisensoryczne i dostępne dla osób ze specjalnymi potrzebami (w szczególności z dysfunkcjami słuchu, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w spektrum autyzmu).
Dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Wszystkie działania odbędą się we wnętrzach Pałacu Górków, w przestrzeniach dostępnych architektonicznie (w budynku mieszczą się m.in. obszerna winda, dostępne ciągi komunikacyjne, podjazdy i toaleta, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami).
Podczas spotkań udostępniona zostanie osobna strefa relaksu (tzw. pokój wyciszenia) - dostępna przed, w trakcie i po wydarzeniu, gdzie potrzebujący spokoju uczestnicy będą mogli odpocząć.
Każdorazowo wydarzenie potrwa około dwóch godzin (włącznie z zaplanowanymi przerwami), całość będzie tłumaczona na PJM. Warsztaty poprowadzi zawsze dwoje edukatorów - pracowników Muzeum, zaś sztukę teatralną wystawi Teatr Atofri.
Zbiórka na dziedzińcu Muzeum. Ilość miejsc ograniczona, nabór uczestników odbędzie się poprzez zapisy. Zapisy od 3 września przez formularz dostępny na stronie internetowej Muzeum oraz na profilu FB Muzeum.
Zajęcia przeznaczone są dla uczestników indywidualnych,
Dla grup zorganizowanych szczególnie z placówek specjalnych i integracyjnych (z dziećmi w wieku 3-12 lat) wraz z opiekunami Muzeum przygotowało osobny cykl spotkań (w sprawie szczegółów kontakt z koordynatorkami projektu pod adresem e-mail: lekcje@muzarp.poznan.pl).
Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji przez formularz (osoby indywidualne) lub umówienia grupy przez powyższy adres e-mailowy.
Spotkania otwarte (dla osób indywidualnych) odbędą się w następujących terminach:
godz. 11:00 - I grupa
godz. 13:15 - II grupa
godz. 11:00 - I grupa
godz. 13:15 - II grupa
godz. 11:00 - I grupa
godz. 13:15 - II grupa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 (wejście od ul. Klasztornej)
AL
Zobacz również

Dzień Dziecka w Poznaniu 2025 - Świętujmy razem!

25 Biennale Sztuki dla Dziecka

Dzieciństwo w grodzie
