Laboratorium Wyobraźni

Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do Laboratorium Wyobraźni. Przez cały lipiec, siedem dni w tygodniu, można zwiedzać interaktywną wystawę, przeprowadzać ciekawe eksperymenty i podziwiać kosmos w Planetarium. Laboratorium Wyobraźni PPNT będzie czynne codziennie od godziny 9:00. Szczegółowy harmonogram zajęć oraz bilety dostępne są na stronie internetowej Laboratorium Wyobraźni www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl

W wakacje czekają na zwiedzających najciekawsze prezentacje, które w ciągu roku cieszyły się największym powodzeniem. Zwiedzający mogą wziąć udział w takich zajęciach, jak między innymi Laboratorium Detektywa, Laboratorium barw, woda wodzie nierówna, Laboratorium Domowego odkrywcy czy robotyka. Zajęcia zarówno dla grup zorganizowanych (np. półkolonie), jak i indywidualnych zwiedzających w każdy dzień tygodnia.

Laboratorium Detektywa - Eksperyment Chemiczny. Młodzi Odkrywcy wcielają się w rolę Detektywa Światowej Klasy i w swoim Kryminalistycznym Laboratorium rozwiązują zagadki i pomagają pojmać przestępców. Dowiedzą się kto ukradł Złotą Kulę, jak porozumiewać się bez słów i czy złoto można rozpuszczać. (Program dla dzieci)

Laboratorium Domowego Odkrywcy - Eksperyment chemiczny. Młodzi Naukowcy wcielają się w rolę Domowego Odkrywcy i w swoim Domopodobnym Laboratorium odkrywają, że substancje, których używa się na co dzień świetnie nadają się do eksperymentowania. Dowiedzą się, co może zniszczyć napięcie powierzchniowe, jak stworzyć niepękające bańki mydlane i czy z mieszaniny mąki ziemniaczanej i wody może powstać coś naprawdę niezwykłego.

Laboratorium Barw - Eksperyment chemiczny. Otaczający nas świat byłby strasznie nudny, gdyby nie było w nim żadnych kolorów. To przy pomocy tęczowych barw można przegonić wszelkie smutki! Młodzi Odkrywcy wcielą się w rolę Wielkich Artystów i w swoim Malowniczym Laboratorium pokolorują świat. Dowiedzą się, czy chodząca woda może stworzyć tęczę, jak malować używając mleka i czy czarny kolor jest naprawdę taki czarny, jak mówią.

Robotyka - Robotyka i automatyka. Obracające się mechanizmy, ruszające się pojazdy i stwory. Wybuduj roboty, jakich świat nie widział. Zastosuj system przekładni, a następnie wpraw swoje konstrukcje w ruch. Jak działają koła zębate, a jak pasowe? W jaki sposób przenoszą napęd? Jak regulować prędkość mechanizmu, zmieniając przełożenie przekładni? Eksperymentowanie z różnymi przekładniami w przystępny, obrazowy sposób wprowadza dzieci w świat mechaniki.