Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie profesora.

W spotkaniu wezmą udział prof. Michał Rusinek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przez wiele lat był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, oraz prof. Elżbieta Winiecka z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Tytuł spotkania jest cytatem z wiersza "Chwila" Wisławy Szymborskiej. Obok analizy twórczości noblistki, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać anegdot i wspomnień związanych z życiem Szymborskiej, które przedstawi prof. Rusinek. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki 2023, a dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Literacka dyskusja z udziałem prof. Rusinka i prof. Winieckiej z pewnością zainspiruje do ponownego odkrywania wierszy Wisławy Szymborskiej oraz pozwoli spojrzeć na jej życie i twórczość z innej perspektywy.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Poznaniu z ogromną radością wspiera inicjatywy związane z twórczością Wisławy Szymborskiej, przyczyniając się do upamiętnienia jej niezwykłego dorobku artystycznego oraz szerzenia wiedzy o niej i jej poezji.

Wstęp wolny

Baner