Fragment plakatu: trzy czerwone plamy ze zdjęciami osób w różnych pozach. Czarne tło z kolorowymi kropkami.

Empaty - warsztaty dla młodzieży w wieku od 14 do 20 lat

2023-02-06 ( poniedziałek ) – 2023-02-11 ( sobota )
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Teatr Ósmego Dnia zaprasza młodzież w wieku od 14 do 20 roku życia na 6-dniowe warsztaty twórcze, prowadzone przez Monikę Wińczyk oraz Janusza Stolarskiego, które bazować będą na rozmaitych wariacjach - połączeniach ruchu, słowa, dźwięku, gestu, improwizacji otwartej, ale również formie zamkniętej etiudy. Tematem spotkań będą emocje z całym wachlarzem przeróżnych odcieni - emocje codzienne, społeczne, indywidualne, grupowe. 
Warsztat zakończy się pokazem otwartym dla publiczności Teatru Ósmego Dnia.

Harmonogram:

6-9.02 (poniedziałek-czwartek) zajęcia teatralne w godzinach 11.00-15.00 z przerwą na kawę, herbatę lub przekąskę (jedzenie we własnym zakresie)

10.02 (piątek) zajęcia od godziny 13.00, o 19.00 pokaz pracy powarsztatowej

11.02 (sobota) 11.00-13.00 podsumowanie - omówienie pracy oraz pokazu

Warsztaty są darmowe, ilość miejsc ograniczona, chęć uczestnictwa należy zgłosić na adres: program@teatrosmegodnia.pl

Prowadzący:

Monika Wińczyk - artystka, eksplorująca i poszukująca przeróżnych form wyrazu twórczego od performance przez teatr alternatywny i warsztaty - do pracy z dźwiękiem, filmem. 

Janusz Stolarski - aktor Teatru Ósmego Dnia, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. Występował m.in. w Drugim Studio Wrocławskim, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Od 2016 roku jest opiekunem artystycznym grupy Teatr pod Fontanną, która powstała w CK Zamek.

Projekt "Empaty" powstał w 2019 roku jako manifest "krew to nie farba" poznańskiej performerki Moniki Wińczyk, którego nierozłącznym elementem jest fotografia autorstwa Radosława Sto oraz propozycja warsztatów łączących aktywizm społeczny z działaniami artystycznymi autorstwa Huberta i Moniki Wińczyk. 

Empaty - to stan, to styl życia, to również potrzeba poszerzenia pola widzenia wobec siebie i innych bytów, niekoniecznie skupiając uwagę tylko na gatunku homo sapiens. 
Jedna z odsłon projektu miała miejsce w ZSZ nr. 1 w Poznaniu w 2022 roku i była zrealizowana w ramach projektu "Współdziałanie w kulturze". Podczas warsztatów filmowych z młodzieżą powstał film " Teleturniej Pani Sroki" współtworzony z uczennicami i uczniami, traktujący o relacjach z rówieśnikami, z dorosłymi w domu i poza nim, dotykający problemów z odżywianiem, ze zdrowiem psychicznym, komunikacją. 

materiały: Teatr Ósmego Dnia

Zobacz teatrosmegodnia.pl