Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu Stanisława Celińska.

Stanisława Celińska - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-05-14 ( piątek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

W połowie maja miłośnicy twórczości Stanisławy Celińskiej zyskają możliwość wielokrotnego powrotu do kultowego już recitalu "Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.". Nagrodzona Bestsellerem Empiku artystka zaprezentuje album "Domofon", stanowiący zapis występu. W dniu premiery płyty odbędzie się spotkanie z wokalistką, które poprowadzi Agnieszka Szydłowska. 

Stanisława Celińska przez lata regularnie występowała na scenach najlepszych polskich teatrów, za każdym razem spotykając się z entuzjazmem widzów oraz krytyków. Reżyserem recitalu "Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.", autorem scenariusza i kompozytorem muzyki jest Jerzy Satanowski. W repertuarze spektaklu znalazły się także kompozycje Włodzimierza Korcza, Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego, Bułata Okudżawy oraz Kurta Weila. Śpiewając do ich utworów, Stanisława Celińska czaruje słuchaczy tekstami Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Bertolda Brechta. Całość recitalu została uwieczniona na premierowej płycie "Domofon".

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com