plakat

Trio Laflamme - koncert inauguracyjny VI Forum Kameralnego Muzyki Dawnej

18.04.2024
18:00

W dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Auli Stuligrosza poznańskiej Akademii Muzycznej odbędzie się VI Forum Kameralne Muzyki Dawnej. Forum rozpocznie w czwartek, 18 kwietnia o godz. 18.00 koncert w ramach cyklu Czwartki z muzyką dawną.

Wystąpi:

Trio Laflamme

Annie Laflamme - flet
Katarzyna Drogosz - pianoforte
Jarosław Thiel - wiolonczela

W programie:

Louise Farrenc (1804-1875) Trio na fortepian, flet i wiolonczelę e-moll, op. 45:
Allegro deciso - Andante - Scherzo. Vivace - Finale. Presto

Franz Xaver Mozart (1791-1844) Rondo na flet i fortepian e-moll, FXMW VI:10

Carl Maria von Weber (1786-1826) Trio na fortepian, flet i wiolonczelę g-moll, op. 63
Allegro moderato - Scherzo. Allegro Vivace - Schäfers Klage. Andante espressivo -
Finale. Allegro

PROGRAM FORUM

Ramowy harmonogram Forum:

18.04. (czwartek)
godz. 18.00, Aula Stuligrosza - KONCERT INAUGURACYJNY

19.04. (piątek)
Przesłuchania I etapu [ok. 20.00-22.00 ogłoszenie wyników I etapu Konkursu / wykłady, konsultacje z jurorami (Aula Stuligrosza)

20.04. (sobota)
Przesłuchania II etapu, ogłoszenie wyników Konkursu
godz. 17.00, Aula Stuligrosza - KONCERT LAUREATÓW

Katedra Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu zaprasza w kwietniu 2024 roku na szóstą edycję Forum Kameralnego Muzyki Dawnej. Chcielibyśmy w tym roku powrócić do zawieszonej w czasie pandemii koronawirusa pierwotnej formuły konkursu studenckich zespołów kameralnych, instrumentalnych i wokalnych, specjalizujących się w "historycznie poinformowanym" wykonawstwie szeroko pojętej muzyki dawnej - od średniowiecza, po wiek XIX. Niezmieniony zostaje także zasadniczy cel, jaki przyświeca nam w organizacji Forum: chcemy, aby w ramach krajowego akademickiego systemu edukacji artystycznej w zakresie muzyki dawnej istniało wydarzenie będące platformą spotkania, wymiany, dające możliwość przeglądu naszego środowiska i poszerzenia estradowych doświadczeń dla studentów i absolwentów akademii muzycznych. Obecność jurorów, wybitnych artystów i managerów, reprezentujących różne nurty profesjonalnego zaangażowania w wykonawstwo historyczne stworzy dla wykonawców dodatkowo szansę na konfrontację z wymaganiami i oczekiwaniami światowego rynku muzycznego.