Trwa Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

W dniach 19-23 września 2022 r. w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Wydarzenia medialne i edukacyjne odbywające się w tym czasie mają na celu podniesienie świadomości oraz zwrócenie uwagi na możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Program skierowanym do osób w wieku 40-65 lat, u których występują niepokojące dolegliwości ze strony jamy ustnej, uszu, gardła, nosa albo krtani. W Poznaniu zapisy na badania prowadzi Wielkopolskie Centrum Onkologii.

. - grafika artykułu
fot. Freepik

Hasłem tegorocznej, jubileuszowej edycji kampanii jest: "Najwyższy czas ZROZUMIEĆ NOWOTWORY GŁOWY I SZYI. Make it. Make Sense". Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi jest wizytówką pracy specjalistów na rzecz profilaktyki nowotworów głowy i szyi w Polsce. Równocześnie jest doskonałą okazją do promocji nowoczesnych, interdyscyplinarnych ośrodków zajmujących się leczeniem chorych z nowotworami głowy i szyi oraz szansą na zapoznanie się z zasadami wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.

European Head and Neck Society oraz Polskie Towarzystwo Nowotworów Głowy i Szyi zapraszają do wzięcia udziału w Tygodniu Profilaktyki, podczas którego przygotowano szereg aktywności mających na celu zwiększenie świadomości zachorowania na nowotwory głowy i szyi:

  • 20 września - Spotkanie prasowe, Biblioteka Raczyńskich, POZNAŃ
  • 21 września - Bezpłatne badania profilaktyczne, WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
  • 22 września - Wykłady w szkołach średnich, POZNAŃ, SWARZĘDZ
  • 23 września - Rajd rowerowy dla pacjentów i ich bliskich, PUSZCZYKOWO K. POZNANIA

Badania w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi finansowane są z Funduszy Europejskich z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

sieci społecznościowe