Zieleń wraca na ul. Małeckiego
 

Już w przyszłym tygodniu na ul. Małeckiego rozpoczną się prace związane z nasadzeniami zieleni i zmianą organizacji ruchu. Na odcinku od rynku Łazarskiego do ul. Strusia pojawi się 14 nowych drzew i ponad 900 sztuk zieleni niskiej. Wprowadzony zostanie, zgodny z projektem Stefy Płatnego Parkowania, sposób parkowania i kierunek ruchu.

Ulica Brandstaettera - 15 minut dla bezpieczeństwa dzieci
 

Od 1 października testowo zmieni się organizacja ruchu na ul. Brandstaettera przy szkołach podstawowych nr 38 i 83. Ma ona poprawić bezpieczeństwo dzieci. Ulica będzie zamykana zaledwie na kwadrans, między 7:45 a 8:00. W tym w czasie wjeżdżało tam dużo samochodów co znacząco pogarszało bezpieczeństwo dzieci udających się do okolicznych szkół.

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu - ruszają prace
 

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu zacznie działać 1 lutego 2021 roku. Zanim to jednak nastąpi konieczne jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu na ponad stu ulicach i montaż prawie 400 parkomatów. Początkowo prace te nie będą wpływały na ruch pojazdów. Później mieszkańcy muszą się liczyć z czasowymi utrudnieniami podczas wdrażania stref.

Nowy wiadukt na ul. Kurlandzkiej
 

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej ruszy jeszcze w tym roku. Inwestycja posiada wszystkie niezbędne zgody, w tym Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a na ukończeniu jest procedura związana z podpisaniem umowy z wykonawcą prac. Wiedząc jak ważne dla okolicznych mieszkańców są drzewa rosnące w rejonie wiaduktu ponownie przeprowadzona będzie analiza kolidującej z inwestycją zieleni.

Poprawa bezpieczeństwa w mieście
 

Wprowadzane są kolejne elementy poznańskiego Pakietu dla mobilności w centrum miasta. Dzięki nowej organizacji ruchu bezpieczniej i wygodniej będzie można się poruszać m.in. w rejonie Śródki, placu Cyryla Ratajskiego i ulicy Kościuszki.

Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej gotowa
 

Rowerzyści mogą już bezpiecznie i wygodnie dojechać z okolic stadionu miejskiego do centrum. Trwają odbiory techniczne nowej, liczącej ok. 1,5 km, drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, której budowa rozpoczęła się pod koniec lutego. Jest ona przedłużeniem 2-kilometrowej trasy oddanej do użytku jesienią ubiegłego roku, łączącej tereny przy Międzynarodowych Targach Poznańskich ze skrzyżowaniem z ul. Słoneczną i Rycerską.

Remont ul. Rakoniewickiej
 

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna kolejny etap remontu nawierzchni ul. Rakoniewickiej na Świerczewie, na odcinku od ul. Czechosłowackiej do ul. Leszczyńskiej. Prace rozpoczną się 23 września 2020.

Dzień bez samochodu
 

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek, 22 września, każdy może podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Również bez biletu pojadą pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa. Aby skorzystać z darmowego przejazdu wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Dwa nowe buspasy
 

Na ul. Garbary autobusy jeżdżą już po nowym buspasie i śluzie. Specjalny pas dla pojazdów komunikacji publicznej uruchomiono również na ul. Przybyszewskiego. Z kolei na ul. Mieszka I zmieniono czasową organizację ruchu wprowadzoną w maju tego roku. Samochody mogą tam korzystać z obu pasów między ul. Słowiańską a Pułaskiego.

Buspas na części ul. Przybyszewskiego
 

Działa już nowy buspas na ul. Przybyszewskiego, na odcinku od ul. Marcelińskiej do okolic skrzyżowania z ul. Bukowską. Dzięki niemu zmniejszą się opóźnienia autobusów w godzinach dużego nasilenia ruchu i poprawi konkurencyjność transportu zbiorowego w tym rejonie.