Ulice Walentego Stefańskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego na Świerczewie zostaną przebudowane. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji. 5 lutego (poniedziałek) wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Pod koniec stycznia rozpocznie się realizacja ważnej inwestycji dla mieszkańców północno-zachodniej części Poznania. Powstaną wiadukty, dzięki którym znikną uciążliwe przejazdy kolejowe na ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej. W pierwszej kolejności wykonawca wprowadzi czasową organizację ruchu w rejonie ul. Lutyckiej. Zmiany będą obowiązywać od wtorku, 30 stycznia.

Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych grup pasażerów oraz środowisk i samorządów lokalnych rozpoczyna: BADANIE POTRZEB PRZEWOZOWYCH W PUBLICZNYM TRANSPORCIE ZBIOROWYM do projektu rozkładu jazdy pociągów 2024/2025, który będzie obowiązywał od 15 grudnia 2024 roku.

Ulica Dmowskiego zostanie rozbudowana o drogę rowerową. W pierwszej kolejności powstanie odcinek pomiędzy ulicami Hetmańską i Potockiej. Konieczna jest zmiana w organizacji ruchu, której wdrożenie planowane jest na 15 stycznia.

Zmiany w układzie linii autobusowych na północy Poznania wprowadzone zostaną z początkiem lutego 2024 r. Wzmocniona będzie komunikacja na Strzeszynie dzięki nowej linii nr 197 i wydłużeniu linii nr 170, na Podolanach pojawi się wydłużona linia nr 171 (w miejsce obecnej linii nr 168), a mieszkańcy osiedli położonych po zachodniej stronie Poznania zyskają lepszy dojazd do tras tramwajowych.

Można już poruszać się w bardziej komfortowych warunkach na kolejnym odcinku ul. Bałtyckiej. Zakład Robót Drogowych zakończył wymianę nawierzchni na prawym pasie pomiędzy Antoninkiem a ul. Gnieźnieńską.

Ograniczenia ruchu pojazdów na czas Festiwalu Rzeźby Lodowej. Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach 7-11 grudnia 2023 r., w związku z Festiwalem Rzeźby Lodowej nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu na ul. Święty Marcin od ul. Kościuszki do ul. Piekary.

W niedzielę 10 grudnia o godz. 12:30 ostatni w tym roku mecz Lecha na stadionie miejskim. Najszybciej i najwygodniej na stadion przy Bułgarskiej można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Skorzystanie z nich pozwoli ominąć korki i inne utrudnienia. Dojeżdżający samochodami spoza Poznania mogą skorzystać z parkingów, skąd na stadion mogą łatwo dostać się pieszo lub komunikacją miejską. W dniu wydarzenia wokół stadionu zmienia się także organizacja ruchu, więc warto wcześniej zaplanować swoją podróż.

W środę, 29 listopada, na przebudowaną ul. Kolejową, na której trwają odbiory techniczne i ostatnie prace wykończeniowe, wraca stała organizacja ruchu. Tak jak przed przebudową, na całej długości ulicy uczestnicy ruchu będą mogli jechać nią w obu kierunkach.

W niedzielę 26 listopada o godz. 17:30 kolejny mecz Lecha na stadionie miejskim. Najszybciej i najwygodniej na stadion przy Bułgarskiej można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Skorzystanie z nich pozwoli ominąć korki i inne utrudnienia. Dojeżdżający samochodami spoza Poznania mogą skorzystać z parkingów, skąd na stadion mogą łatwo dostać się pieszo lub komunikacją miejską. W dniu wydarzenia wokół stadionu zmienia się także organizacja ruchu, więc warto wcześniej zaplanować swoją podróż.

Liczba wyników na stronie
10