Poznańscy rowerzyści od 30 lat żegnają zimę i witają wiosnę w barwnym przejeździe przez miasto. 22 marca odbędzie się kolejna edycja tej tradycyjnej imprezy, która w tym roku stanie się częścią wydarzenia "Otwieramy się na wiosnę" na Otwartym Dziedzińcu przed Centrum Kultury Zamek. Uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w rowerowej paradzie, ale także skorzystać z licznych atrakcji.

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2025. Od 21 marca do 21 maja będzie można kręcić kilometry dla Poznania i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem - czerwcową rywalizacją. Zgłosiło się już do niej ponad 120 miast i gmin.

W czwartek, 20 marca, rozpoczną się zasadnicze prace budowlane związane z przebudową układu drogowego. Skrzyżowanie na ulicy Jasielskiej będzie zamknięte dla ruchu. Dojazd do posesji zostanie utrzymany. Trasy zmienią też jeżdżące tam na codzień autobusy. 

Ruszają badania sejsmiczne na poznańskich ulicach - specjalistyczne ciężarówki przejadą przez miasto po starannie zaplanowanych trasach. Pojazdy będą poruszać się w godz. 21:00 - 7:00,  aby zminimalizować zakłócenia w ruchu drogowym.

W poniedziałek ruszą się prace związane z odtworzeniem nawierzchni na ul. Garbary 95. Jezdnia została naruszona wskutek awarii wodociągowej, do której doszło 15 lutego.

Byliny, trawy ozdobne i krzewy są na zimę zabezpieczane przed zniszczeniem za pomocą słomianych mat. Dzięki temu młode rośliny mają szansę urosnąć i cieszyć oczy poznaniaków. Część mat nie będzie jednak zdjęta. 

Ponad 25 milionów złotych zaplanowano w tym roku na odnowę infrastruktury publicznego transportu zbiorowego. Plan remontowy 2025 obejmuje prace na Sołaczu, w centrum, na Wildzie i Dębcu. Pierwsze roboty - remont torowiska na al. Wielkopolskiej - już trwają, kolejne rozpoczną się w maju.

Jedna z ważniejszych przepraw przez Wartę w Poznaniu wymaga przebudowy ze względu na zły stan techniczny. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty w przetargu na wymianę zniszczonej nawierzchni ul. Warszawskiej. Tym razem remont zostanie przeprowadzony na południowej jezdni, na odcinku od ul. św. Michała do ul. Krańcowej. Cztery z pięciu złożonych ofert mieszczą się w założonym budżecie. Teraz spółka PIM przystępuje do analizy i weryfikacji nadesłanych dokumentów, kolejnym krokiem będzie wybór najkorzystniejszej propozycji i podpisanie umowy z wykonawcą.

Zbliża się budowa drugiego etapu trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka, od ul. Św. Marcin do węzła przy Nowym Rynku. To nie tylko nowe torowisko i przystanki, ale też gruntowna przebudowa tej ulicy. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła nadesłane w postępowaniu przetargowym oferty. Było ich pięć i wszystkie mieszczą się w założonym budżecie.

W rejonie ul. Lutyckiej i Golęcińskiej budowane są wiadukty, dzięki którym kierowcy, pasażerowie autobusów, piesi i rowerzyści nie będą musieli czekać przed zamkniętymi przejazdami kolejowymi. Zmienia się cały okoliczny układ komunikacyjny, w tym ul. Podolańska i Szczawnicka.

Liczba wyników na stronie
10