Zmiana układu linii tramwajowych

Częstsze kursy na liniach tramwajowych nr 6 i 13 oraz zmiana trasy linii nr 12, która połączy Winogrady z centrum, Ratajami i Starołęką - to zmiany w komunikacji, które wejdą w życie 1 października. Ponadto od poniedziałku 3 października, w celu zapewnienia lepszego dojazdu do centrum, linia tramwajowa nr 98 zostanie wydłużona w rejon pl. Cyryla Ratajskiego.

Zamknięcie skrzyżowania ul. Składowej i Towarowej

Wykonawca przebudowy ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim prowadzi także prace na ul. Towarowej, gdzie zmienia się torowisko tramwajowe i przystanki. Na 26 września (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmian organizacji ruchu w tym rejonie miasta.

Dzień bez samochodu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. 22 września, czwartek, będzie można podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Również bez biletu pojadą pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa. Aby skorzystać z darmowego przejazdu wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Budowa ekranów akustycznych na ul. Krzywoustego

Wykonawca inwestycji polegającej na budowie nowych ekranów akustycznych wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego do tej pory koncentrował się na pracach przygotowawczych. Zgodnie z zapowiedziami, pod koniec tego miesiąca przystąpi do robót, które wymagają zmian organizacji ruchu. Wprowadzone zostaną 26 września (poniedziałek).

Ul. Kasprzaka i Matejki z nową nawierzchnią

Zakończyły się już wszystkie prace przy remoncie nawierzchni na ulicach Kasprzaka i Matejki na Łazarzu. Prace prowadzane były na ulicy Matejki (od ul. Wyspiańskiego do ul. Niegolewskich) i Kasprzaka (od ul. Niegolewskich do ul. Hetmańskiej).

Park (ing) Day w Poznaniu

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Park (ing) Day ponownie odbędzie się w Poznaniu. Już 17 września 2022 na ulicy Słowackiego na Jeżycach na miejscach postojowych i jezdni staną stoły, leżaki i siedziska. Odbędą się warsztaty, występ teatralny i koncerty. Kto zdecyduje się odwiedzić tego dnia ul. Słowackiego, będzie mógł spróbować specjałów serwowanych przez jeżyckie lokale gastronomiczne.

Rozpoczynają się prace na ul. Mielżyńskiego i Gwarnej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 7 września (środa) rozpoczynają się prace związane z przebudową trasy tramwajowej oraz wymianą istniejącej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na ul. Mielżyńskiego, a także z przebudową ul. Gwarnej. Zaplanowane roboty będą wiązały się ze zmianami w organizacji ruchu w ich rejonie.

Budowa pierwszego wiaduktu nad ul. Grunwaldzką

Na placu budowy węzła przesiadkowego w rejonie ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się montaż wielotonowych elementów konstrukcyjnych. Są one częścią powstającego bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi na granicy Poznania i Plewisk.

Parkowanie na ul. Wierzbięcice

Dobiega końca przebudowa w rejonie ulic Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Od najbliższego poniedziałku (5 września) parkowanie będzie płatne na całej długości ul. Wierzbięcice w ramach strefy płatnego parkowania.

Strona 1 2 53