Tramwajem do ul. Lechickiej

4 października uruchomiony zostanie kolejny odcinek trasy na Naramowice. Tramwaj dojedzie już nie tylko do ul. Włodarskiej, ale jeden przystanek dalej - do ul. Lechickiej.

Postęp prac na Naramowicach

Po oddaniu do użytku części trasy tramwajowej na Naramowice, czyli do ul. Włodarskiej, prace koncentrują się na pozostałych fragmentach. Równolegle budowany jest układ drogowy z węzłem na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej. Postęp prac w tym miejscu jest coraz lepiej widoczny, a w sobotę 25 września planowane jest wprowadzenie jednodniowego ruchu wahadłowego na fragmencie ul. Lechickiej, który umożliwi kolejne prace.

Dzień bez samochodu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W środę, 22 września, w związku z Dniem bez Samochodu, każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Również bez biletu pojadą pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Bez opłat będzie można wypożyczyć także rower miejski.

Zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście

W Poznaniu realizowane będą zdjęcia do dwóch produkcji historycznych - "Pogrom 1905. Miłość i hańba" oraz "Raport Pileckiego". W związku tym od poniedziałku, 20 września, należy liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu i parkowania w centrum Poznania.

Kolejny etap przebudowy trasy tramwajowej na Wildzie

Od soboty (18 września) przebudowaną ul. Wierzbięcice znów będą kursowały tramwaje. Tego samego dnia wyłączona z ruchu tramwajowego zostanie ul. Górna Wilda, ponieważ od jej strony będzie modernizowany węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Kontynuowane będą też roboty nie wymagające wstrzymania kursowania tramwajów na ul. 28 Czerwca 1956 roku.

Weekendowe prace na ul. Kościelnej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na sobotę i niedzielę (18 i 19 września) zaplanowano prace związane z układaniem warstwy bitumicznej na ul. Kościelnej, na wysokości skrzyżowania z nową ul. św. Wawrzyńca.

Budowa przystanków wiedeńskich na ul. Dąbrowskiego

W sobotę, 18 września, rozpocznie się wyczekiwana przez mieszkańców modernizacja przystanków tramwajowych Rynek Jeżycki, znajdujących się w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Powstaną tam przystanki typu wiedeńskiego, dzięki czemu pasażerom - zwłaszcza w starszym wieku, niepełnosprawnym oraz podróżującym z dziećmi w wózkach - łatwiej będzie wsiąść czy wysiąść z pojazdu.

Nowy chodnik na ul. Łąkowej

Zakończyły się prace przy remoncie chodnika na ul. Łąkowej. Remont prowadzony był po obu stronach ulicy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Krakowską oraz Kwiatową. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu piesi miewali problemy z przejściem chodnikiem. Zastawiony przez parkujące samochody był prawdziwym torem przeszkód. Szczególnie dotyczyło to osób z niepełnosprawnościami czy też z małymi dziećmi w wózku.

Otwarcie lewoskrętu z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca

Na środę (15 września) rano planowane jest przywrócenie lewoskrętu z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca oraz przywrócenie możliwości poruszania się w stronę ul. Niestachowskiej trzema pasami ruchu. Jeżeli nie przeszkodzą opady deszczu, w nocy z wtorku na środę na nowej nawierzchni skrzyżowania ulic Żeromskiego, Niestachowskiej oraz św. Wawrzyńca będzie malowane tymczasowe oznakowanie poziome.

Ul. Trzebiatowska na Smochowicach z nową nawierzchnią

Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Trzebiatowskiej na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Tczewskiej. Dotychczasowa droga gruntowa otrzymała nową nawierzchnię, która poprawi komfort i bezpieczeństwo poruszania się pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

Strona 1 2 40