Mecz Lecha - informacje komunikacyjne

W sobotę 23 września o godz. 20:00 kolejny mecz ligowy Lecha na stadionie miejskim. Najszybciej i najwygodniej na stadion przy Bułgarskiej można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Skorzystanie z nich pozwoli ominąć korki i inne utrudnienia. Dojeżdżający samochodami spoza Poznania mogą skorzystać z parkingów, skąd na stadion mogą łatwo dostać się pieszo lub komunikacją miejską. W dniu wydarzenia wokół stadionu zmienia się także organizacja ruchu, więc warto wcześniej zaplanować swoją podróż.

Wielkie zmiany na ulicy Słowackiego

We wtorek, 26 września, rozpocznie się kompleksowy remont ulicy Słowackiego na Jeżycach. Ulica zyska nową nawierzchnię jezdni i chodników, drzewa i zieleń niską. Zmieni się również organizacja ruchu. W projektowaniu zmian brali udział uczniowie pobliskiej szkoły.

Piłkarskie Derby Poznania - informacje komunikacyjne

W niedzielę 17 września o godz. 17:30 kolejny mecz Lecha na stadionie miejskim. Najszybciej i najwygodniej na stadion przy Bułgarskiej można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Skorzystanie z nich pozwoli ominąć korki i inne utrudnienia. Dojeżdżający samochodami spoza Poznania mogą skorzystać z parkingów, skąd na stadion mogą łatwo dostać się pieszo lub komunikacją miejską. W dniu wydarzenia wokół stadionu zmienia się także organizacja ruchu, więc warto wcześniej zaplanować swoją podróż.

Kolejne odbrukowania na Łazarzu

Rozpoczęły się prace przy odbrukowaniu nieużywanych przestrzeni przyulicznych na Łazarzu. Wiosną posadzona zostanie tam zieleń.

Naprawa nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich

W poniedziałek, 11 września, rozpoczną się prace związane z niezbędną naprawą fragmentu zachodniej nitki - służącej do wyjazdu z miasta - wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Roboty będą toczyły się na jednym pasie, więc estakada będzie cały czas przejezdna.

Remont na Reymonta

W wtorek, 12 września rozpocznie się remont na ul. Reymonta. Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego (po stronie zachodniej). Dzięki pracom, które potrwają do końca października, poprawi się jakość nawierzchni i komfort przejazdu.

Przebudowa ul. Kolejowej coraz bliżej końca

Kolejny odcinek przebudowywanej ul. Kolejowej pokrywa nowa nawierzchnia. Od skrzyżowania z ul. Klaudyny Potockiej do skrzyżowania z ul. Karwowskiego kończy się przygotowanie podbudowy i trwa układanie warstwy wiążącej jezdni.

Remont nawierzchni ul. Serbskiej

W poniedziałek (4 września) rozpoczyna się remont nawierzchni na ul. Serbskiej. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Naramowickiej do ul. Wilczak (w stronę Warty).

Mecz Lecha - informacje komunikacyjne

W sobotę 2 września o godz. 20:00 kolejny mecz ligowy Lecha na stadionie miejskim. Najszybciej i najwygodniej na stadion przy Bułgarskiej można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Skorzystanie z nich pozwoli ominąć korki i inne utrudnienia. Dojeżdżający samochodami spoza Poznania mogą skorzystać z parkingów, skąd na stadion mogą łatwo dostać się pieszo lub komunikacją miejską. W dniu wydarzenia wokół stadionu zmienia się także organizacja ruchu, więc warto wcześniej zaplanować swoją podróż.

Ponad milion złotych na bezpieczeństwo pieszych

Do końca stycznia przyszłego roku w dwudziestu czterech lokalizacjach na terenie miasta zamontowane zostanie dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych. Łącznie miejsc, gdzie piesi będą się czuli bezpieczniej po zmroku, będzie już ponad 80. Przed początkiem roku szkolnego odnawiane jest także oznakowanie w okolicach szkół.

Remont ul. Radziwoja w Antoninku

Rozpoczyna się remont nawierzchni na ul. Radziwoja. Prace mają być prowadzone na części pomiędzy ulicami Ludosławy a Janisławy.

Ruszają prace na ul. Architektów

Na przełomie sierpnia i września rozpocznie się przebudowa ul. Architektów na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice. Nowa jezdnia i chodniki powstaną na całym odcinku między ul. Starogardzką a Pniewską. 31 sierpnia (czwartek) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która obowiązywać będzie w trakcie robót.

Koniec prac na ul. Warszawskiej

Od czwartku 24 sierpnia wróci stała organizacja ruchu na ul. Warszawskiej. Remontowany był odcinek od ul. św. Michała do ul. Krańcowej, a także skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Krańcowej.

Strona 1 2 65