Ponad 21 kilometrów nowych nawierzchni ulic
 

W 2020 roku Zarząd Dróg Miejskich wyremontował nawierzchnie jezdni na długości ponad 21 kilometrów o łącznej powierzchni ponad 108 tysięcy metrów kwadratowych. Zmodernizowano nawierzchnie między innymi na ulicach Warszawskiej, gen. Maczka i Wołczyńskiej.

Tramwaj na Naramowice - zmiany na Winogradach
 

W tym roku przewidziane jest uruchomienie części trasy tramwajowej na Naramowice - do przystanku przy ul. Włodarskiej. Zanim będzie to możliwe, konieczne jest zamknięcie przejazdu w ciągu ulic Włodarskiej i Ziarnistej. W tym samym czasie nastąpi zamiana jezdni na ul. Serbskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Naramowicką. Obie zmiany organizacji ruchu wprowadzone zostaną w nocy z 15 na 16 stycznia, czyli z piątku na sobotę.

Zamknięcie odcinka ul. Św. Wawrzyńca
 

W grudniu rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową około kilometrowego przedłużenia ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną. Od nadchodzącego tygodnia wykonawca prowadził będzie prace, które wymagają zmiany organizacji ruchu.

Zmiany na Rondzie Rataje - kolejny etap prac
 

W sobotę, 23 stycznia, rozpocznie się kolejny etap modernizacji ronda Rataje i związane z nim zmiany w organizacji ruchu. Część linii tramwajowych pojedzie zmienionymi trasami. Na marzec planowane jest zakończenie robót na ul. Jana Pawła II, a całej przebudowy ronda rok później.

Ponad 12 kilometrów nowych chodników
 

W 2020 roku w Poznaniu Zarząd Dróg Miejskich wyremontował chodniki o długości ponad 12 kilometrów. To prawie 3 kilometry więcej niż w roku 2019. Piesi mogą korzystać z odnowionych powierzchni zarówno w centrum Poznania oraz na wszystkich osiedlach.

Tramwaj na Naramowice - zmiany na placu budowy
 

Na Naramowicach i Winogradach obowiązuje czasowa organizacja ruchu związana z budową nowej trasy tramwajowej wraz z towarzyszącym jej układem drogowym. Prace toczą się na całym odcinku, który liczy ponad trzy kilometry długości.

Ulica Mateckiego - zmiana organizacji ruchu
 

Wraz z nadejściem nowego roku rozpoczęły się prace na ul. Mateckiego na północy Poznania. W ramach inwestycji ulica zyska brakujące fragmenty chodnika, kanalizację deszczową oraz sieć wodociągową i kanalizacyjną z przyłączami do posesji. Przebudowane zostaną również platformy przystankowe oraz oświetlenie wzdłuż ulicy.

Rozbudowa ul. Lotniczej
 

W czwartek, 7 stycznia, rozpoczynają się prace związane z rozbudową odcinka ul. Lotniczej między ul. Wzlotową a ul. Dąbrowskiego. W związku z tym w rejonie prowadzenia inwestycji zmieni się organizacja ruchu.

Rozpoczynają się prace na ul. Mateckiego
 

Dwa odcinki chodnika o łącznej długości ok. 600 metrów, kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa i kanalizacyjna z przyłączami do posesji - to wszystko w ciągu najbliższych miesięcy powstanie na ul. Mateckiego. Przebudowane zostanie również oświetlenie wzdłuż ulicy. W poniedziałek, 4 stycznia, rozpoczynają się prace związane z tą inwestycją.

Nowy chodnik na ul. Królowej Jadwigi
 

Na pierwszych fragmentach przebudowywanego chodnika po północnej stronie ul. Królowej Jadwigi pojawiła się nowa nawierzchnia. W efekcie robót prowadzonych na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Karmelickiej poprawi się funkcjonalność układu komunikacyjnego w tym rejonie i bezpieczeństwo ruchu.

Przybywa dróg rowerowych
 

Wydłużona droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, trakty dla cyklistów wzdłuż ul. Dolna Wilda oraz nowej trasy tramwajowej na ul. Unii Lubelskiej, a także kolejne odcinki Wartostrady - to najważniejsze inwestycje zrealizowane w mijającym roku przez Poznańskie Inwestycje Miejskie z myślą o rowerzystach.

W Wigilię i 2 stycznia strefa za darmo
 

W Wigilię (24 grudnia) zawieszone będzie działanie Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania. Tym samym nie będzie pobieranych opłat za zaparkowanie samochodu. Bez opłat za parkowanie będzie także 2 stycznia.

Strona 1 2 26